سجادی: با انتخاب سرمربی موقت برای تیم ملی فوتبال مخالفت کردم

وزیر ورزش و جوانان با حضور در برنامه تلویزیونی «صف اول» شبکه خبر پاسخگوی سوالات در دو حوزه ورزش و جوانان بود.

حمید سجادی با حضور در برنامه تلویزیونی «صف اول» شبکه خبر درباره تیم ملی فوتبال ایران گفت: از وضعیت تیم ملی بی‌اطلاع نیستم و می‌دانم در فدراسیون فوتبال همه در تلاش هستند و برنامه‌ریزی می‌کنند. سالی پرکار را در پیش داریم. چهار فیفادی در پیش داریم که اهمیت زیادی دارد و تقویم کمیته بین‌المللی المپیک هم وجود دارد. بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و در آغاز سال میلادی آینده هم در دوحه قطر جام ملت‌ها را در پیش داریم. به همین دلیل مملو از برنامه‌ریزی‌ها هستیم. انتظار داریم برنامه‌ریزی ریزبینانه‌ای از فدراسیون فوتبال ببینیم که مطمئنم چنین اتفاقی می‌افتد.

با انتخاب سرمربی موقت مخالفت کردم

سجادی در خصوص انتخاب سرمربیان تیم های ملی فوتبال بزرگسالان و امید اطهار داشت: ما تقویم بسیار پر ترافیکی را خواهیم داشت. تا جایی که من اطلاع دارم همکارانم در فدراسیون فوتبال در حال تلاش هستند تا اقدامات لازم برای تیم‌های ملی فوتبال را انجام دهند و سرمربیان تیم های ملی بزرگسالان و امید را انتخاب کنند به همین دلیل اهمیت انتخاب سرمربیان تیم ملی جوانان و امید برای ما هم حائز اهمیت است. برای تیم بزرگسالان گزینه های خارجی و داخلی وجود دارد یک شایعه در خصوص تیم ملی به وجود آمده بود که گفته می‌شد یک سرمربی موقت برای تیم ملی انتخاب کنند تا رقابت های لیگ برتر به پایان برسد و سرمربی انتخاب کنند که من با این موضوع مخالفت کردم. در گذشته یادمان نرفته است که ویلموتس چگونه به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و امیدوارم در آینده برای انتخاب سرمربی تیم ملی دچار چنین مشکلاتی نشویم.

برگزاری اولین کنفرانس ملی زنان اتفاق بسیار خوبی است

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به عنوان یک ایرانی و خدمتگزار ملت از برگزاری اولین کنفرانس ملی زنان تشکر می‌کنم. خیلی از بانوان اثرگذار که مهمان بودند از این ابتکار بسیار تشکر کردند و پیشنهاد دادند به صورت ادواری در دیگر کشور‌ها برگزار شود. تصمیمات خوب و تفاهم‌نامه‌هایی خوب را در این چهارچوب دیدیم. یکی از تفاوت‌های نمایشگاه، تفاوت با نمایشگاه‌هایی به طور مثال در صنعت وجود دارد. غرفه‌های زیادی با سلیقه خود زنان برپا شده است.

وزیر ورزش ادامه داد: با افتخار این اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهم. بانوان ما در کشور در حال حاضر ۷۴۹۹ باشگاه تخصصی دارند. در مجموع البته بیش از ۲۶ هزار باشگاه به هر دو سرویس می‌دهند. ۱۰۴ هزار داور و ۱۷۰ هزار مربی خانم داریم. بیش از یک میلیون ورزشکار سازمان یافته داریم که بیمه دارند و با افتخار ۱۳۶۱ پست اختصاصی بانوان داریم.

دوران سرپرستی در فدراسیون‌ها عجیب و غریب نیست

وی در خصوص وضعیت فدراسیون های مختلف خاطرنشان کرد: حدود ۱۳ سال پیش معاون سازمان تربیت بدنی بودم. روزی که آقای سعیدلو از من دعوت به همکاری کردند آغاز نیمه دوم سال بود. آن زمان از ۵۰ فدراسیون ۲۵ مورد سرپرست داشتند اما کار ورزش ادامه یافت. ما در ۱۰۳ روز کاری ۳۳ مجمع برگزار کردیم که بخشی از آن انتخابات بود. با برنامه‌ریزی از آن بحران عبور کردیم. داشتن سرپرست چیز عجیب و غریبی نیست. به ندرت فدراسیونی سراغ داریم که از وضعیت ناراحت باشند جز مواردی که مشکلات بین‌المللی دارد. امسال ۳ انتخابات برگزار کردیم. فوتبال، اسکواش و تیراندازی با کمان. کمیته ملی المپیک هم انتخاباتش برگزار شد و چند روز پیش هم کمیته ملی پارالمپیک.

سجادی گفت:مجامع عمومی سالیانه هم در ۴۳ مورد برگزار شده است. این‌ها تکالیف قانونی ماست. مجامع فوق‌العاده هم داشتیم که ۶ مورد بوده اما یک سری از فدارسیون‌ها هنوز مجموع سالیانه‌شان انجام نشده که چیزی عجیبی نیست. فدراسیون آمادگی جسمانی به طور مثال انجام نشده چون تازه‌تاسیس است. برای چند فدراسیون هم برنامه‌ریزی انجام شده. مثل تری اتلون.

انتخابات فدراسیون دوچرخه‌سواری اواخر بهمن برگزار می‌شود

وزیر ورزش و جوانان در ادامه وضعیت فدراسیون ها گفت: دوران سرپرستی در فدراسیون‌ها دوران بدی نیست اما با توجه به اینکه بودن یک رئیس بهتر است تین دوران چندان مقبولیت ندارد. وقتی یک انتخابات باطل می‌شود به طور مثال باید سرپرست بگذاریم. یکی از دلایل افزایش سرپرست‌ها همین است. بحث تهدیدها تمام شد و فدراسیون ژیمناستیک در حال ثبت نام نامزدها است. در فدراسیون دوچرخه‌سواری هم همین‌گونه است و آخر بهمن‌ماه انتخاباتش برگزار می‌شود. این روزها خیلی‌ها در بحث سرپرستی تخصص ندارند و دائما می‌خواهند اخبار بد بدهند. می‌‌خواهند بگویند یک اشکال است و نقطه ضعف. ما هم دنبال افزایش سرپرست نیستیم. می‌دانم کسی که می‌خواهد برای ریاست برنامه‌ریزی کند چه مشکلاتی در دوره سرپرستی دارد.

برای افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام نگاه عدالت‌محوری وجود دارد

سجادی خاطرنشان کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام غیرفعال در کشور داریم که با محاسبه آن‌ها بیش از ۴۱۰۰ پروژه نیمه تمام خواهیم داشت. شرکت توسعه ورزشگاه ۲۰ همت می‌خواهد و ملی استانی‌ها هم ۳۲ همت. تاکنون در مباحث تکمیل پروژه‌ها با نگاهی عدالت محوری افتتاح سالن خلیفان در آذربایجان برای ما بسیار مهم بود. افتتاح ورزشگاه در سیستان و بلوچستان پس از ۱۵ سال هم به همین ترتیب. افتتاح و تکمیل ۷ پروژه بزرگ دیگر در برنامه‌ریزی وجود دارد مانند پروژه در یزد. فعال شدن پروژه‌های متوقف شده از دهه ۸۰ و تبدیل آن‌ها به پروژه‌های فعال از جمله پروژه‌های ورزشگاه میناب، شاهرود، ملایر، ورزشگاه میاندوآب، دامغان، مرند، زمین فوتبال صالح‌آباد همدان، سالن چند منظوره ورزشگاه آزادی، تجهیز و بازسازی ورزشگاه هفت تیر، افتتاح استخر ورزشگاه کشوری از جمله اقدامات در این زمینه است.

سوء مدیریت و بی‌برنامگی به ما به ارث رسیده است

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به دلیل دعوای حقوقی ورزشگاه ۴۰ هزار نفری تعیین تکلیف نشده بود که من از شرکت توسعه بابت تعیین تکلیف این پروژه تشکر می کنم. مجموعه انقلاب ۳۶ بهره‌بردار را دارد اما تعداد دعواهای حقوقی بیشتر از تعداد این بهره‌بردارهاست و در شرکت توسعه مشکلات زیادی در این خصوص وجود دارد. سوء مدیریت و بی‌برنامگی به ما به ارث رسیده است. ۴۶ پروژه در مرحله ۷۰ درصد افتتاح شده است. به طور مثال مجموعه پارس در شیراز نه چمن قابل استفاده دارد و نه پیست. چرا افتتاح شده؟ با چه بودجه‌ای من تمامش کنم؟ سالن ۶ هزارنفری ساری با موتور برق افتتاح شده. چرا؟!

پیگیری مصوبات استانی از شیرین‌ترین تکالیف ماست

وی افزود: آقای هادی ساعی گله می‌کردند که وزیر را نمی‌بینند که حق دارند. من ۱۵۵ شهرستان را دیده‌ام. با افتخار آن‌جا حضور پیدا کردم. در سفر یزد گفتم یک سفر استانی به راحتی برگزار نمی‌شوند. پیگیری مصوبات استانی از شیرین‌ترین تکالیف ماست. افتخار دارم هم در سفرهای استانی رئیس جمهور حضور دارم و هم سفرهای خودمان.

اسناد مناقصه طرح بهسازی ورزشگاه آزادی وجود دارد​

سناد مناقصه طرح بهسازی ورزشگاه آزادی وجود دارد. منطقه بندی شده. برخی انجام شد و برخی نیاز به زمان‌بندی دارد. تاییدیه‌ای که گرفتیم به ما اجازه می‌دهد از ورزشگاه بهره‌برداری کنیم و حادثه‌ای پیش نمی‌آید. تاییدیه‌های لازم را داریم و نیاز به تامین منابع برای بهسازی داریم. سن مجموعه بالاست و فرآیند بهسازی زمان‌بر است. ورزشگاه آزادی حاکمیتی است. اگر قرار باشد تنها منتظر منابع دولتی باشیم تا ۲۰ سال طول می‌کشد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر