عزیزی:

قطعنامه ضدایرانی اروپا ضمانت اجرایی ندارد

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی گفت: قطعنامه ضدایرانی اروپا نه تنها ضمانت اجرایی ندارد بلکه اقدام مداخله جویانه در امور ایران است.

ابراهیم عزیزی گفت: این اقدام مداخله‌جویانه در امور ایران بود که در بند ۱۰ و ۱۱ آن سپاه پاسداران اسلامی، که نیروی رسمی جمهوری اسلامی ایران است را سازمان تروریستی معرفی کردند؛ چرایی این عمل دلایل مختلفی دارد، اما باید ابتدا اشاره کرد که اقدامات اروپایی‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به همین صورت بوده است.

نماینده مردم زرقان و شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اروپایی‌ها از موفقیت‌های ملت ایران عصبانی هستند و به دلیل عدم موفقیت‌هایشان در اتفاقات اخیر در کنار شکست‌های دیگر سعی کردند علیه ایران اقداماتی جدید صورت دهند.

او، درباره نقش بحران‌های اروپایی در اقدامات اخیرشان، گفت: مدت‌هاست که دگرگونی‌هایی در سطح بین‌الملل رخ می‌دهد؛ با وجود آنکه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هزینه‌های بسیاری برای حضور در غرب آسیا داشتند، اما بعد از سال‌ها خروج مفتضحانه‌ای داشتند و معادلاتشان بر هم خورد.

عزیزی گفت: این قطعنامه هیچ ضمانت اجرایی ندارد و هیچ کشوری مجبور به پیروی از آن نیست؛ اگر در دوشنبه آینده اجلاس سران اروپا به تصویب این قانون برسند کاهش روابط بین‌المللی با اروپایی‌ها صورت می‌گیرد و در آن زمان ما پاسخ قاطعانه و شایسته‌ای در این رابطه خواهیم داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار