واگذاری بخشی از سد قشلاق سنندج برای فعالیت‌های گردشگری

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی کردستان گفت: واگذاری ۲۰ ساله سایت پایین‌دست سد قشلاق سنندج برای انجام فعالیت‌های گردشگری در دست اقدام است و فراخوان آن منتشر شده است.

منصور مهرزاد سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی کردستان در جمع خبرنگاران سنندج اظهار کرد: در راستای شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی استان، شرکت آب منطقه‌ای کردستان قسمتی از سایت پایین‌دست سد قشلاق سنندج را به منظور انجام فعالیت‌های گردشگری و تفریحی به متقاضیان دارای صلاحیت واگذار می کند.

وی افزود: بر این اساس، سایت گردشگری مجموعه تفریحی فرهنگی پل شیخ، سایت پایین دست سد بازارچه عرضه محصولات بومی (بچینگ)، سایت پایین‌دست سد مجموعه ورزشی تفریحی ساتیله و محدوده تفریحی کمپینگ سرریز و بدنه این سد، با اجاره بلند مدت ۲۰ ساله به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: متقاضیان و سرمایه‌گذاران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر تا ۹ بهمن‌ با مراجعه به سامانه تدارکات دولت الکترونیک به آدرس WWW.SETADIRAN.IR برای شرکت در این فراخوان اقدام کنند.

پارک آبیدر و موزه خانه کُرد سنندج، دریاچه زریبار مریوان، منطقه هورامان، غار کرفتو دیواندره، روستای پالنگان کامیاران، بازار شهرهای سنندج، بانه و مریوان و قرآن تاریخی نگل از جمله مکان‌های گردشگری استان کردستان است که هرساله بیشترین آمار بازدید گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد.

تاکنون ۲ هزار اثر شامل آثار تاریخی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول(بناها، محوطه و تپه‌ها)، قنات و مکان‌های طبیعی در استان کردستان شناسایی شده که از این تعداد ۹۵۰ اثر آن به ثبت ملی رسیده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: