سقوط از صخره باعث مرگ سنگنورد همدانی شد

رئیس هیئت کوهنوردی و صعود‌های ورزشی استان همدان از فوت یک صخره‌نورد همدانی هنگام صعود در ارتفاعات ایلام خبر داد.

علیرضا گوهری گفت: مرحوم «وحید مرادی‌خالق» متولد سال ۱۳۶۷ از سنگنوردان خوب استان همدان بود که سابقه حضور در اردوی تیم ملی را داشت.

او تصریح کرد: مرحوم مرادی به همراه دو نفر از استان کرمانشاه و یک نفر از استان همدان برای تمرین به منطقه کویرکوه در ایلام مراجعه کرده بودند که متأسفانه دچار حادثه شدند.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعود‌های ورزشی استان همدان تاکید کرد: این مرحوم حین صعود از صخره‌ها به علت شکستن سنگ با ضربه شدید به دیواره برخورد کرده و در جا دچار ضربه مغزی شده و فوت کرد.

گوهری با اشاره به اعزام تیم امدادی از استان به منطقه، افزود: یک تیم مجهز امدادی از همدان بامداد امروز به منطقه رسید و عملیات امداد ۶ صبح به پایان رسید و توانستند سه نفری که در منطقه گیر افتاده بودند را نجات دهند و پیکر مرحوم مرادی را از آنجا خارج کنند.

او گفت: در حال انجام مراحل قانونی هستیم تا بتوانیم پیکر مرحوم مرادی را به همدان منتقل کنیم.

وی تصریح کرد: مرحوم مرادی همسر نگار ورشوچی عضو سابق تیم ملی و از مربیان با سابقه کشور است که در کنار یکدیگر کمک شایانی به توسعه ورزش سنگنوردی استان همدان داشته‌اند.

سعیده مغربی یکی از سنگنوردان استان همدان اظهار کرد: این حادثه به دلیل عدم استفاده مرحوم از کلاه ایمنی رخ داده که در صورت استفاده از کلاه ایمنی حتماً شدت حادثه کاهش پیدا می‌کرد.پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: