دستگاه‌های اجرایی در حوزه ریل گذاری اقتصادی برنامه ریزی جدی تری داشته باشد

استاندار قزوین گفت: دستگاه‌های اجرایی باید علاوه بر پرداختن به موضوع تسهیلات بر فعالیت‌های اقتصادی اثرگذار هم تمرکز کنند.

محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین گفت: کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین فقط وظیفه پیگیری تسهیلات را ندارد و دستگاه‌های اجرایی باید علاوه بر پرداختن به موضوع تسهیلات بر فعالیت‌های اقتصادی اثرگذار هم تمرکز کنند.

اعلایی افزود: در چند ماه گذشته عقب ماندگی در پرداخت تسهیلات که بخشی از آن‌ها منشأ ملی داشت و برخی هم تکالیف استانی بود، جبران شده است و شرایط استان در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی دولت نسبت به قبل مطلوب‌تر شده است.

وی اضافه کرد: مقیاس سنجش استان در حوزه پرداخت و نوع تسهیلات باید براساس ظرفیت و اندازه اقتصادی استان صورت گیرد، چراکه استان قزوین جزو استان‌های مطرح کشور در زمینه ظرفیت‌های اقتصادی می‌باشد و باید در عملکرد هم در همین مقیاس حرکت کنیم.

اعلایی گفت: کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین فقط وظیفه پیگیری تسهیلات را ندارد و دستگاه‌های اجرایی باید علاوه بر پرداختن به موضوع تسهیلات بر فعالیت‌های اقتصادی اثرگذار هم تمرکز کنند.

استاندار اضافه کرد: تسهیلات بانکی اهرم توسعه است و با ریل گذاری اقتصادی تفاوت دارد و دستگاه‌های اجرایی در حوزه ریل گذاری اقتصادی به ویژه در حوزه کشاورزی باید برنامه ریزی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: ظرفیت دشت قزوین در حوزه‌های اقتصادی باید به شکل جدی مورد توجه قرار بگیرد چرا که دشت قزوین در تولید غذا و درآمد اثر گذار است و باید این اثرگذاری روز به روز افزایش پیدا کند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات با رویه فعلی یک اقدام معمولی و تا حدود زیادی غیرموثر در پیشرفت اقتصادی به حساب می‌آید و باید تسهیلات را به صورت موثرتر پرداخت کنیم.

اعلایی با بیان اینکه جذب سرمایه گذار هم از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: فعالین اقتصادی برخی از کشور‌های همسایه آماده سرمایه گذاری در استان هستند و باید با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری توان نمایندگی وزارت خارجه، این سرمایه گذاران را به نحو احسن در استان جذب کرد.

استاندار اضافه کرد: استان قزوین در جذب سرمایه گذاری خارجی در رتبه‌های بالایی کشور قرار دارد که نشانگر این است که ظرفیت پذیرش بالایی در استان وجود دارد، موضوعی که باید با تلاش و پیگیری مسئولان روز به روز ارتقا یابد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: بانک‌هایی که در پرداخت تسهیلات پایین‌تر از میانگین کشوری هستند در پرداخت تسهیلات هرچه سریعتر تعیین تکلیف کنند و آمار خود را به سطح مورد انتظار برسانند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر