ارتقای علمی ایران به رتبه ۱۵ جهانی/ وزارت بهداشت دانشگاه هوش مصنوعی را راه اندازی کرده است

وزیر بهداشت گفت: ارتقای رتبه علمی ایران به پانزده در جهان دستاوردی بزرگ برای دولت سیزدهم است.

 بهرام عین اللهی افزود: امروز دیگر از برنامه صحبت نمی‌کنیم، بلکه از کارنامه حرف می‌زنیم. وزارت بهداشت دانشگاه هوش مصنوعی را راه اندازی کرده و به دنبال استفاده از روش‌های درمانی جدید است.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی به حوزه سلامت تعلق دارد، اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به اقرار سازمان بهداشت جهانی، با همت دانشمندان فرهیخته خود در تمامی شاخص‌های سلامت در منطقه غرب آسیا سرآمد است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادغام بهداشت، درمان و آموزش را یک جهش در ارتقای همه شاخص‌های سلامت عنوان و خاطرنشان کرد: امروز در حوزه آموزش و پژوهش شاهد رشد کمی و کیفی چشمگیری هستیم.

عین اللهی امید به زندگی، کاهش مرگ و میر موالید، توسعه مراقبت‌های بهداشتی، کاهش بیماری‌های واگیر و افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت و بهداشت در اقصی نقاط کشور را از جمله دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه سلامت عنوان کرد.

وی با تاکید بر این که به خودکفایی در حوزه سلامت دست یافته‌ایم، گفت: امروز رده‌های تخصصی سلامت، در سطوح پی اچ دی و فوق تخصصی، دانشمندان و فرهیختگان بسیاری تربیت شده که در تمام ارکان و بخش‌های سلامت حضوری موثر دارند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به فعالیت ۶۴ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: ۸۴۰ مرکز تحقیقاتی، ۶۹ پژوهشکده، ۴۰ آزمایشگاه تخصصی و ۲۵ شبکه تحقیقاتی در حوزه سلامت در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

دکتر عین اللهی بهبود رتبه علمی از ۱۶ به ۱۵ را از دستاورد‌های دولت سیزدهم برشمرد و هدف از برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی را تمرکز بیشتر بر علم نافع و محصولات دانش محور دانست.

وی با بیان اینکه ۳۱ هزار مقاله در دانشگاه‌های علوم پزشکی تولید شده است، خاطرنشان کرد: میانگین سرعت رشد پژوهش و تولید علم در کشور ۷.۴۲ و این میانگین در علوم پزشکی ۸.۲۳ است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اقدامات صورت گرفته در وزارت بهداشت برای توجه بیشتر به محصولات و شرکت‌های دانش بنیان اشاره و تاکید کرد: رشد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ۳۳ درصد رشد رسیده است.

 عین الهی با تاکید بر این که ما امروز دیگر از برنامه صحبت نمی‌کنیم، بلکه از کارنامه حرف می‌زنیم، گفت: وزارت بهداشت دانشگاه هوش مصنوعی را راه اندازی کرده و به دنبال استفاده از روش‌های درمانی جدید همچون سلول درمانی، ژن تراپی و راه اندازه کمیته علمی سرطان است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۷ ۰۷ بهمن ۱۴۰۱
دروغ تو ذات این حکومت وجود نداره همش راستی صداقت
زیبا نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناهید
۱۹:۱۱ ۰۷ بهمن ۱۴۰۱
مسئولین باید کاری کنند مسائل محرم و نامحرمی در مراکز پزشکی و اتاقهای عمل رعایت بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۵ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
مردم همیشه ناشکرن وهیچوقت شکر نمی کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۳ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
شما راست میگی از آخر رتبه ما ۱۵ است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
وقتی در عمل پیشرفت یا رفاهی نمیبینیم فایده ای نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
آره رتبه 15 دنیا رو داریم بعد استامینوفن و اسپیرین تو کشورمون گیر نمیاد
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر