فعالیت اتباع خارجی در تولیدی های پوشاک یزد

رئیس صنف خیاطان و تولید کنندگان پوشاک یزد گفت فعالیت بیشتر بخش‌های تولیدی پوشاک استان با اشتغال اتباع خارجی دنبال می‌شود.

محمد علی زارعیان رئیس صنف خیاطان و تولید کنندگان پوشاک یزد از وجود حدود ۱۲۰۰ پروانه کسب خیاطی در یزد خبر داد و با بیان این که اکثر این پروانه‌های فعالیت مربوط به حوزه بانوان است، گفت: خوشبختانه میزان رضایت شغلی در این حرفه تقریباً خوب است و فعالیت در این حرفه درآمد نسبتاً خوبی به ویژه برای بانوان خیاط دارد و در حال حاضر بسیاری از تولیدی‌های پوشاک با فعالیت اتباع خارجی دایر است.

وی عنوان کرد: امروزه نسل جوان بیشتر به سمت خیاطی فانتزی سوق یافته است و فعالیت بیشتر بخش‌های تولیدی پوشاک یزد با اشتغال اتباع خارجی دنبال می‌شود.

زارعیان یکی از عمده مشکلات فعالان این صنف به ویژه افرادی که قصد فعالیت در این حرفه دارند را کمبود سرمایه ذکر کرد و گفت: این افراد به سرمایه‌ی اولیه برای اجاره مکان و راه اندازی واحد تولیدی خود نیاز دارند ولی تسهیلاتی که از طریق اصناف اعطا می‌شود الزاماً باید صرف خرید تجهیزاتی مانند چرخ‌های متنوع خیاطی شود و تامین سرمایه مورد نیاز برای تهیه سایر ملزومات فعالیت در این حرفه به یک مشکل اساسی تبدیل شده است.

مسئول صنف خیاطان و تولید کنندگان پوشاک یزد یکی دیگر از مشکلات در این حرفه را بیمه خیاطان ذکر و خاطرنشان کرد: علاوه بر این که کارفرمایان باید حق بیمه را به صورت آزاد پرداخت کنند، تنها تا سقف پنج کارگر خود را می‌توانند تحت حمایت خود بیمه کنند که مانعی جهت گسترش فعالیت در عرصه تولید پوشاک داخلی است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: یزد ، اتباع خارجی ، پوشاک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر