پیمانکاران معدنی متخلف به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه مسئولین فنی معادن نباید در انجام نظارت‌های تخصصی کوتاهی کنند گفت: پیمانکاران معدنی متخلف به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

تیمور پورحیدری مدیرکل صمت گیلان در بازدید از معادن موقت رودخانه سپیدرود تاکید کرد: مسئولین فنی معادن به عنوان بازوی اداره کل صمت در نظارت تخصصی بر عملکرد صحیح معادن می‌باشند.

مدیرکل صمت گیلان با اشاره به رسالت نظام مهندسی معدن بر تربیت و نظارت فارغ التحصیلان معدن برای فعالیت بعنوان مسئولین فنی افزود: انتظار می‌رود مسئولین فنی معادن که در جایگاه چشم‌های نظارتی این اداره کل هستند با دقت نظر و با انعکاس گزارش‌های به موقع و فنی معادن به بهره برداری صحیح و قانونی در معادن کمک نمایند.

دکتر پورحیدری گفت: پیمانکاران متخلف که به بهره برداری معادن، خارج از محدوده تعریف شده در مجوزشان اقدام کنند ضمن سلب صلاحیت و جریمه؛ به اتهام دست اندازی به انفال دولت، بدون معطلی به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.

وی به برداشت شن و ماسه رودخانه‌ها توسط برخی از کامیون داران اشاره کرد و گفت: نزدیکی رودخانه‌ها با مراکز دانه بندی و تخلیه مصالح، کاهش هزینه حمل و نقل، مرغوبیت این شن و ماسه نسبت به ماسه‌های کوهی سبب شده تا برخی افراد سودجو نسبت به برداشت بی رویه از بستر رودخانه اقدام کنند.
مدیرکل صمت گیلان در حاشیه این بازدید سرزده تاکید کرد: بنده و همکارانم با تمام توان به بازدید‌های ناگهانی از روند فعالیت معادن ادامه خواهیم داد و هر تخلفی و کوتاهی چه از سوی مسئول فنی و چه از سوی پیمانکار صورت پذیرد، به شدت برخورد می‌گردد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: معدن ، شن و ماسه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: