استفاده از روش‌های نوین آبیاری، یکی از راه‌های عبور از بحران کم آبی است

رییس دادگستری شهرستان راور گفت: یکی از راه‌های عبور از بحران کم آبی استفاده از روش‌های نوین آبیاری است.

مسلم کاربخش در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با حضور دادستان، معاون فرماندار و جمعی از مسئولین درسالن کنفرانس شهید نوروز زاده دادگستری شهرستان راور با موضوع کم آبی روستای شریف آباد برگزار شد، گفت: بنا به ضرورت پیشگیری از جرم در حوزه آب و کارشناسی‌های صورت گرفته به منظور اجرای طرح لوله کشی از مبداء قنات روستای خورند، جهاد کشاورزی باید حتی الامکان بودجه لازم این طرح را تامین کند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری راور بر تخصیص و تامین اعتبار و مساعدت مالی اهالی روستا‌ها به منظور لوله گذاری از منشاء قنات روستای خورند جهت انتقال آب به روستای شریف آباد تاکید کرد.

مجتبی استوار زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور نیز در این نشست بیان کرد: با توجه به احداث بند‌های خاکی برای جلوگیری از سیل‌های احتمالی، احداث دیواره‌هایی جهت جلوگیری از هدر رفت آب در طول مسیر نیاز است و لوله گذاری باید طبق اصول مهندسی باشد تا در اثر سیل یا به مرور زمان، لوله‌ها از زیر خاک بیرون نیامده و تخریب نشود.

دادستان راور در پایان با اشاره به طرح مشاوره‌ای و ابلاغ آن به اداره منابع طبیعی و امور منابع آب و همچنین تخصیص و تامین اعتبار از سوی جهاد کشاورزی برای لوله گذاری جهت انتقال آب، خواستار اجرایی شدن هر چه سریعتر مصوبات شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر