واگذاری دارایی‌های مالی در سال آینده ۶۷ درصد افزایش می‌یابد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تحقق منابع ناشی از واگذاری دارایی‌های مالی در قانون بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

در جلسه علنی مجلس، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد بررسی عملکرد مهمترین احکام تبصره‌ها و ردیف‌های مرتبط با واگذاری دارایی‌های مالی در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در دستور کار قرار گرفت.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با قرائت گزارش این کمیسیون، اظهار داشت: واگذاری‌های دارایی‌های مالی در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مشتمل بر سه بخش عمده واگذاری سهام شرکت‌های دولتی، واگذاری و انتشار انواع اوراق مالی اسلامی و در نهایت منابع حاصل از استفاده از تسهیلات خارجی و دریافت اصل وام‌ها بوده است.

در این گزارش آمده است:

۱ - در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مجموع منابع پیش بینی شده حاصل از واگذاری‌های دارایی‌های مالی مبلغ ۱.۷۶۸.۹۰۵ میلیارد ریال است که تا ۲۴ دی ماه سال جاری مبلغ ۱.۵۹۵.۹۸۳ میلیارد ریال آن معادل ۱۱۰ درصد از سهم مصوب ۱۰ ماهه تحقق یافته و به خزانه داری کل کشور واریز شده است. در لایحه بودجه ۱۴۰۲ منابع پیش بینی شده از محل واگذاری‌های دارایی‌های مالی ۲.۹۴۰.۰۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده که با رشد تقریبی ۶۷ درصدی نسبت به سال جاری مواجه است.

۲ -در قانون بودجه سال ۱۴۰۱، از کل منابع پیش بینی شده حاصل از واگذاری‌های دارایی‌های مالی ۱.۰۳۰.۰۰۰ میلیارد ریال آن معادل ۵۸ درصدسهم منابع پیش بینی شده از محل فروش و انتشار انواع اوراق مالی اسلامی تعیین شده است و تا ۲۴ دی ماه سال جاری معادل ۱۰۲ درصد آن نسبت به سهم مقرر ۱۰ ماهه محقق شده است. در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ از کل منابع پیش بینی شده حاصل از واگذاری‌های دارایی‌های مالی، سهم منابع حاصل از محل فروش و واگذاری انواع اوراق مالی و اسلامی ۱.۸۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که معادل تقریبی ۶۳ درصد از منابع پیش بینی شده حاصل از واگذاری‌های دارایی‌های مالی می‌باشد و مبلغ منابع برآورد شده از این محل نسبت به قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، ۸۰درصد رشد داشته است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر