انعقاد قرارداد و اجرای ۶۸ طرح تحقیقاتی در مجتمع سنگان خواف

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خواف گفت: ۶۸ طرح تحقیقاتی ارسالی از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور در این منطقه در حال اجرا و یا انعقاد قرارداد با محققان است.

محمد گل محمدی مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خواف گفت: از این میزان ۱۲ طرح تحقیقاتی دانشجویی و غیر دانشجویی مرتبط با صنایع معدنی شامل اکتشاف، استخراج، فرآوری، آب و محیط زیست در مجتمع سنگ آهن سنگان خواف در حال اجرا و ۵۶ طرح هم در شرف انعقاد قرارداد با محققان است.

وی افزایش ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در بخش‌های مرتبط با صنایع معدنی را از رویکرد‌های مهم مجتمع سنگ آهن سنگان خواف ذکر کرد و افزود: از مجموع ۱۰۰ طرح تحقیقاتی دانشجویی و غیر دانشجویی ارسالی در زمینه‌های مرتبط با صنایع معدنی طی سنوات اخیر به مجتمع سنگ آهن سنگان خواف، ۳۹ طرح تاکنون به اتمام رسیده است.

گل محمدی بیان کرد: مهمترین طرح‌های تحقیقاتی اجرا شده توسط مجتمع سنگ آهن سنگان خواف بررسی تاثیر چسبنده‌ها و افزاینده‌های معدنی و آلی در فرآیند گندله سازی، بررسی کیفیت آب، هوا و صدا در مجتمع سنگ آهن سنگان، تجزیه و تحلیل فناوری فرآوری ارائه طرح بهینه تغلیظ، بررسی فنی و اقتصادی و تحلیل پایداری دیواره نهایی معدن سنگ آهن سنگان با استفاده از روش‌های تجربی و تحلیلی ومقایسه میزان ارتباط شاخص‌های استرس گرمایی با برخی پارامتر‌های فیزیولوژیکی بدن در کارگران معدن روباز سنگ آهن است.

مجتمع سنگ آهن سنگان خواف با بیش از یک میلیارد تن ذخیره یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن در جهان و تامین‌کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن در ایران است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر