بیش از ۲۲ هکتار از اراضی ملی خراسان شمالی رفع تصرف شد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان شمالی بیش از ۲۲ هکتار از اراضی ملی استان به ارزش تقریبی ۶۷۵ میلیارد ریال را رفع تصرف و از چنگال متصرفان آزاد کرده است.

 قاسم قاسمی گفت : یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان شمالی ضمن جلوگیری از هرگونه تصرف و تعرض اراضی تحویلی دولتی و ملی، طی ۹ ماه سال ۱۴۰۱ با اجرای ۴۰ مورد عملیات رفع تعرض فوری و اجرای احکام قضایی موفق به باز پس گیری حدود ۲۲۰۲۵۰ مترمربع از اراضی ملی با ارزش تقریبی ۶۷۵ میلیارد ریال شده است.

او گفت : از این ۴۰ مورد، ۳۳ مورد مربوط به رفع تعرض فوری به مساحت ۹  هزار و  ۵۲۵۵ مترمربع و ارزش تقریبی ۴۰۹ میلیارد ریال در شهر‌های استان و ۷ مورد اجرای احکام قضایی به مساحت۱۲۴  هزار و ۹۹۵ مترمربع و به ارزش تقریبی ۲۶۶ میلیارد ریال است که در کلیه عملیات ها، نسبت به رفع تصرف کامل اراضی دولتی اقدام گردید.

قاسمی گفت : ۳۳ مورد رفع تعرض فوری به مساحت ۹۵۲۵۵ مترمربع و ارزش تقریبی ۴۹ میلیارد ریال مربوط به شهر‌های بجنورد ۱۸ مورد، گرمه ۴ مورد، شیروان ۶ مورد، راز ۱ مورد، اسفراین ۳ مورد و فاروج ۱ مورد می‌باشد.

او گفت : ۷ مورد اجرای احکام قضایی به مساحت ۱۲۴۹۹۵ مترمربع و به ارزش تقریبی ۲۶۶ میلیارد مربوط به شهر‌های بجنورد ۶ مورد و اسفراین ۱ مورد می‌باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: شهروندان می‌توانند موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را ضمن تماس با شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: