حرم مطهر رضوی غرق در عزای شهادت امام هادی (ع)

در سالروز شهادت دهمین امام شیعیان، حضرت امام علی النقی شهر مشهد و به ویژه بارگاه رضوی سیاه پوش است.

ارادتمندان خاندان عصمت و طهارتا (ع) از دور و نزدیک خود را به حریم رضوی مشهدمقدس، سوگوار شهادت امام هادی (ع) میرسانند تا شهادت فرزند جواد الائمه را به پیشگاه ثامن الحجج (ع) تسلیت و تعزیت بگویند.

به همین مناسبت ویژه برنامه‌هایی امروز در حرم مطهر رضوی برگزار میشود.

از ساعت ۹ صبح امروز ویژه برنامه سالروز شهادت امام هادی (ع) در رواق امام خمینی با سخنرانی نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی آیت الله علم الهدی در رواق امام خمینی حرم رضوی در حال برگزار‌ی است.

مرثیه سرایی و مداحی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که امروز در بارگاه ثامن الحجج (ع) به این مناسبت برگزار میشود.

مراسم /حسینیه حرم / نیز امشب از ساعت ۲۰ تا ۲۲ ویژه هیات‌های مذهبی در دار القران حرم رضوی برپا خواهد شد و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت با حضور در این مراسم عشق و ارادت خود را به خاندان ال الله ابراز میکنند.

علی بن محمد مشهور به امام هادی یا امام علی النقی دهمین امام شیعیان و فرزند امام جواد (ع) است. او از ۲۲۰ تا ۲۵۴ق به مدت ۳۴ سال، امامت را به عهده داشت. امام هادی با چند تن از خلفای عباسی از جمله متوکل همزمان بود و بیشتر سال‌های امامت را در سامرا تحت نظارت حاکمان عباسی گذراند.

مزار امام هادی در سامرا از زیارتگاه‌های شیعیان در عراق است. این زیارتگاه به دلیل دفن او و فرزندشان حضرت امام حسن عسکری (ع)، حرم عسکریین خوانده می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار