قطع انگشتان دست بر اثر حیوان گزیدگی در تربت جام

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت‌جام  گفت: مرد ۶۰ ساله ساکن یکی از روستا‌های تربت جام بر اثر گزش سگ در مرکز آموزشی درمانی سجادیه بستری شد.

دکتر منصوره مکارم معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت‌جام گفت: مصدوم ۶۰ ساله با جنسیت مرد با علائم خونریزی  و قطع ۲ انگشت دست به بیمارستان سجادیه شهرستان برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کرد، بلافاصله بعد از گزارش بیمارستان و با توجه به اینکه هر گونه گزش توسط حیوانات نیاز به انجام واکسیناسیون پیشگیری و درمان هاری دارد، بلافاصله کشیک گروه تخصصی بیماری‌های واگیر این معاونت به محل بیمارستان مراجعه و پس از بررسی‌های لازم صورت گرفت.

وی افزود: خدمات مربوطه (انجام واکسیناسیون ضد هاری و سرم تراپی جهت بیمار مورد نظر صورت گرفت و هماهنگی‌های لازم با مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت مصدوم جهت بررسی اطرافیان و رعایت استاندارد‌های بهداشتی در خصوص حیوان انجام گرفت.

 معاون بهداشت دانشکده ضمن تشریح این بیماری ادامه داد: بیماری هاری از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است؛ این ویروس در تمام حیوانات خونگرم از جمله در انسان می‌تواند ایجاد بیماری کند؛ و به دلیل اینکه از میزان کشندگی بالایی (صد درصد) برخوردار می‌باشد بطوری که پس از ظهور علائم بالینی چه در انسان و چه در حیوان متاسفانه درمان پذیر نبوده و بیمار محکوم به مرگ خواهد بود.

دکتر منصوره مکارم  با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص نگهداری حیوانات در منزل بیان کرد: متاسفانه شهرستان ما دارای آمار بالای موارد حیوان گزیدگی می‌باشد و هرساله هزینه هنگفتی صرف درمان و انجام امور پیشگیری (واکسیناسیون و سرم) می‌شود و لازم است همشهریان محترم در صورت بروز هر گونه حیوان گزیدگی بلافاصله به نزدیک‌ترین واحد بهداشتی محل سکونت مراجعه نمایند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۱ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
ساده ترین ارزانترین و بهداشتی ترین راه مبارزه با سگهای ولگرد قطع چرخه زادو ولد سریع آنها با عقیم سازی توله هایشان میباشد
در حاشیه شهر ما یه سگ حدود شش توله بدنیا اورد و ظرف یکی دو ماه توله ها بزرگ شده و بعضی شبیه گرگاس شده و راه را بر اطفال و مردم محله میبندند
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر