پیشرفت ۸۹ درصدی طرح آبرسانی سیراف به جم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: فاز نخست طرح آبرسانی سیراف - جم با پیشرفت فیزیکی ۸۹ درصدی در حال اجراست.

ابوالحسن عالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در جمع خبرنگاران از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین آب شرب استان بوشهر خبر داد و گفت: این اعتبار برای اجرای ۶ مصوبه تعریف شده است.
 
وی ادامه داد: اجرای خط آبرسانی سیراف - جم از جمله این مصوبه‌ها است که ۷۰ میلیارد تومان برای سرعت بخشی در اجرای آن تصویب شد و با تلاش و پی‌گیری‌های انجام شده این مبلغ به ۱۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: تاکنون یک‌صد میلیارد تومان اعتبار از محل تعهدات وزارت نفت برای اجرای این طرح اختصاص یافته است.
 
به گفته وی افزون براین از محل تعهدات وزارت نیرو نیز ۲۵۰ میلیارد تومان مصوب شده که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و طرح با پیشرفت ۸۹ درصد در دست اجرا قرار دارد.
 
عالی یادآور شد: تامین آب پایدار برای شهر جم، شهرک‌های صنعتی و روستا‌های بخش مرکزی از جمله هدف‌های اجرای این مصوبه به شمار می‌رود.
 
وی اختصاص یک‌صد میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی نوار ساحلی دشتی و تنگستان را از دیگر مصوبه‌های سفر هیات دولت به این استان عنوان کرد و گفت: تاکنون ۵۳ میلیارد تومان از این میزان اعتبار جذب و طرح با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
 
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ساخت مخازن بتنی به حجم هفت هزار مترمکعبی دلوار، ۳۳ کیلومتر خط انتقال و اجرای ۱۸ کیلومتر شبکه توزیع از جمله تعهدات این مصوبه است که تاکنون ۶ هزار مترمکعب مخزن، ۲۱ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع اجرا شده است.
 
وی طرح توسعه تاسیسات فاضلاب شهر بوشهر را از جمله دیگر مصوبه‌های سفر دولت به استان بوشهر در سال گذشته، عنوان کرد و گفت: برای اجرای این طرح مطابق با پیوست بودجه برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ معادل ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده بود که بیش از رقم مصوبه معادل ۳۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شده است.
 
عالی با اعلام پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی این طرح، افزود: برای تکمیل فاز نخست این طرح ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
وی با اشاره به صدور مجوز ماده ۲۳ از سازمان برنامه و بودجه برای اجرای فاضلاب در محله‌های جنوبی شهر بوشهر گفت: برای الحاق مناطق جنوبی و حاشیه‌ای شهر بوشهر به شبکه فاضلاب تفاهم نامه‌ای به ارزش هزار میلیارد تومان منعقد شده است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر گناوه را از دیگر مصوبه‌های سفر هیات دولت به استان بوشهر برشمرد و گفت: برای تکمیل این طرج ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که از این میزان ۷۰ میلیارد تومان مربوط به سازمان برنامه و بودجه و ۳۰ میلیارد تومان مربوط به وزرات نیرو است که تا کنون مبلغ ۵۶ میلیارد تومان از سهم برنامه و بودجه تامین و از محل وزارت نیرو هیچ تخصیصی صورت نگرفته است.
 
وی با اشاره به پیشرفت ۹۲درصدی طرح تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر بوشهر اضافه کرد: برای تکمیل این پروژه طرح میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
عالی تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر دیلم را از دیگر مصوبه‌های سفر هیات دولت به استان بوشهر عنوان کرد و افزود: این طرح ۶۰ میلیارد تومان اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه دارد که تاکنون ۴۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته و طرح با ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
 
وی در خصوص آبشیرین کن‌های استان بوشهر نیز گفت: با اجرای طرح‌های آب شیرین کن با سرمایه‌گذاری ۵ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان، ۱۰۰ درصد سرانه نیاز آب آشامیدنی و بهداشتی استان در این حوزه تامین می‌شود.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: