نخستین اطلس سه بعدی چشم در مشهد تولید شد

نخستین اطلس سه بعدی چشم (VirEye) کشور به همت استادان و دانشجویان گروه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی و تولید شد.

علی عماد زاده مدیر گروه آموزش پزشکی دانشکده علوم پزشکی مشهد گفت: اطلس سه بعدی چشم نخستین اطلس تهیه شده در کشور برای بررسی آناتومی ماکروسکوپی چشم است که این محصول فناورانه به عنوان یک نرم‌افزار کاربردی پس از انجام مطالعات لازم منطبق با برنامه‌های علمی و تکنولوژی آموزشی طراحی و تولید شده است.

او افزود: این اطلس چشم که در مراحل ساخت و تولید آن از تکنولوژی "استریوسکوپیک" (شیوه‌ای برای ایجاد تصویر سه بعدی در بیننده بوسیله دید دو چشمی) بهره گرفته شده است، امکان درک کامل سه بعدی آناتومی چشم برای کاربر را مقدور می‌کند.

مدیر گروه آموزش پزشکی دانشکده پزشکی مشهد ادامه داد: نمایش چشم انسان و همه لایه‌های آن با قابلیت درک به صورت سه بعدی، قابلیت نمایش لایه خاصی از چشم و جابجا کردن لایه‌ها، قابلیت بزرگنمایی و چرخش، نام‌گذاری لایه‌ها و بخش‌های مختلف چشم به همراه توضیحات و نمایش تصاویر ام. ار. آی و سی. تی. اسکن چشم، مهمترین ویژگی‌های کاربردی این اطلس به شمار می‌روند.

عماد زاده بیان کرد: مراحل اولیه طراحی و تولید این اطلس سه بعدی که از سال ۱۳۹۰ آغاز شده بود، هم اکنون نهایی و در آزمایشگاه تکنولوژی آموزشی گروه آموزش پزشکی دانشکده پزشکی در دسترس و قابل استفاده اساتید و دانشجویان علاقه‌مند است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۴ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
فقط امیدوارم رنگ چشم را آبی نگذاشته باشند.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر