مجلس به اصلاح حوزه انتخابیه تفت و میبد توجه کند

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: به شهرستان‌های تفت و میبد در طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی غفلت شده است.

سید جلیل میرمحمدی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در سخنانی در صحن مجلس گفت: در طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی در حق مردم شهرستان‌های تفت و میبد ظلم شده و دو شهرستانی که هیچ ارتباطی با هم نداشته و از نظر جمعیتی با یکدیگر یکسان نیستند کنار هم قرار گرفته اند، ضرورت دارد اصلاح حوزه انتخابیه در تفت و میبد هم اتفاق بیفتد.

او بر لزوم تحقق وعده‌های دولت در زمینه طرح‌های آموزشی و بهداشتی تأکید کرد و افزود: طرح‌های متعددی در حوزه آموزش و درمان در تفت و میبد وجود دارد که خیرین تمام کار‌ها را انجام داده اند، ولی دولت تعهد خود را انجام نداده است.

نماینده تفت و میبد ادامه داد: همچنین سهمیه کنکور شهرستان تفت با داشتن مدارس غیرقابل قیاس با مدارس یزد، یکی بوده و هر دو شهرستان منطقه دو به شمار می‌آیند و این در حالی است که در تفت مدارسی داریم که چند پایه در یک کلاس می‌نشینند و بر این اساس انتظار می‌رود که سهمیه منطقه سه برای تفت اعلام شود.

میرمحمدی استقبال باشکوه مردم یزد از رئیس جمهور را عامل ناامیدی دشمنان عنوان کرد و اظهار داشت: دشمن که با جنگ ترکیبی تمام عیار درصدد ناامیدی مردم و تهدید ایران اسلامی به جنگ داخلی و تجزیه بود، امید زیادی به استقبال کمرنگ از رئیس جمهور داشت، اما مردم هوشیار و انقلابی یزد با بصیرت مثال زدنی خود آن هم در یخبندان دی پاسخ قاطعی به بدخواهان داده و آنان را ناامیدتر از قبل ساختند.

او مسئولان را بیش از گذشته مدیون مردم دانست و تصریح کرد: بر همه مسئولان اجرایی و قضایی کشور است که نهایت تلاش خود را در مسیر رفع مشکلات کشور معطوف سازند و عملیاتی شدن ابر طرح انتقال آب به فلات مرکزی را دنبال کنند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس عملکرد تیم اقتصادی دولت را ضعیف برشمرد و گفت: اقتصادانان می‌گویند می‌شود کار کرد، اما آنچه که ما بینیم این گونه نیست و تورم بر مردم فشار می‌آورد و امیدواریم رئیس جمهور در این عرصه موفق عمل کند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: