ضرورت افزایش سهمیه جذب نیروی متخصص در ادارات اصفهان

استاندار اصفهان گفت: کمبود نیروی متخصص در پست‌های سازمانی سبب نارضایتی مردم شده و ادامه این روند که از سالیان گذشته رقم خورده، در شأن دولت نیست.

سیدرضا مرتضوی در نشست شورای اداری استان اصفهان که با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: جذب نیروی متخصص و کارآمد در دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان بسیار حائز اهمیت است.

او نگاه جدی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به وضع جذب نیروی انسانی در ادارات استان را خواستار شد و ادامه داد: گاه دیده می‌شود که سهمیه جذب نیرو کمتر از میزان حقیقی و ابلاغ شده به ادارات است که با توجه به درصد قابل توجه پست‌های بلاتصدی در استان درخواست می‌کنیم در سهمیه جذب نیرو به سازمان‌های استان تجدیدنظر شود و ظرفیت جذب به صورت کامل در اختیار دستگاه‌ها قرار بگیرد.

استاندار اصفهان در خصوص حضور نخبگان در حکمرانی استان، عنوان کرد: طرح خوبی با نگاه به تجربه گذشته به منظور حضور و مشارکت نخبگان در حکمرانی استان شکل گرفته است.

مرتضوی ادامه داد: تا امروز به این ظرفیت ورود ساختارمند اداری نشده، اما نوبت آن رسیده که راه اندازی حکمرانی عالمانه استان در دستور کار شورای اداری استان قرار بگیرد و از ظرفیت نخبگان در بخش‌های مختلف بهره‌مند شویم.

او با تاکید بر اینکه باید فرصتی را فراهم کنیم تا حضور نخبگان در ادارات و دستگاه‌های اجرایی تسهیل شود گفت: برای رابطه ساختارمند حضور نخبگان در تصمیم‌گیری‌های مهم استان هر دستگاه یک رابط را برای تسهیل و مدیریت این امر معرفی کند.

استاندار اصفهان، تاکید کرد: گزارش‌های دوره‌ای از این مصوبه در جلسات شورای اداری ارائه تا گام به گام موضوع با جدیت دنبال شود و به نتایج قابل قبولی دست یابیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: