رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

حادثه سفارت جمهوری آذربایجان تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود

جلال زاده با محکوم کردن حادثه سفارت جمهوری آذربایجان تاکید کرد که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این پرونده را تا دستیابی به نتیجه نهایی پیگیری می‌کنند.

وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حادثه سفارت جمهوری آذربایجان در تهران را محکوم کرده و درگذشت یکی از کارمندان سفارت را به ملت آذربایجان و دولت این کشور تسلیت گفت و افزود: دیپلمات‌های جمهوری آذربایجان در جمهوری اسلامی مهمان ما هستند و طبق معاهدات بین المللی امنیت آن‌ها بر عهده ما است بنابراین این اقدام موجب تأسف است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت حادثه سفارت جمهوری آذربایجان در ایران، گفت: نیرو‌های انتظامی و امنیتی از لحظات اولیه این حادثه در صحنه حاضر شده و تا به نتیجه رسیدن این پرونده آن را پیگیری خواهند کرد.

وی ادامه داد: موضع گیری رئیس جمهور آذربایجان پیرامون این حادثه عالمانه بود و انتظار ما از مقامات دولت آذربایجان این است که با خویشتنداری و با نگاه به روابط دو کشور موضع بگیرند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی تا به نتیجه رسیدن این پرونده و شناسایی دقیق هویت عامل این حادثه موضوع را پیگیری خواهد کرد.

جلال‌ زاده افزود: موضع گیری‌های مقامات دو کشور باید در مورد این حادثه متعهدانه و به گونه‌ای باشد که به روابط دو کشور آسیبی وارد نشود و اجازه سوء استفاده به دشمنان را هم ندهد.

وی در مورد تروریستی بودن این حادثه گفت: اطلاعات و گزارشات اولیه بر شخصی بودن حادثه دلالت دارد، اما برای اظهار نظر قطعی در این مورد باید منتظر ماند تا دستگاه‌های ذیربط بررسی‌های خود را کامل و اعلام نتیجه نمایند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: