نماینده مجلس:

اروپایی‌ها دیگر نمی‌توانند یکه تازی کنند

نظری گفت: اروپایی‌ها با تحریم‌هایی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد نمی‌توانند یکه تازی کنند، این تحریم‌ها تاثیری در اراده کشورمان ندارد.

علیرضا نظری در واکنش به تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا علیه تعدادی از مقامات و نهاد‌های ایرانی، گفت: غربی‌ها در طول چند دهه قبل رفتار‌های دوگانه‌ای از خود نشان دادند، آن‌ها مباحث حقوق بشری را مطرح می‌کنند، اما بر خلاف اظهارات خود، عمل کردند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، افزود: اروپایی‌ها از یک سو درباره مذاکرات، برجام و پایبندی ایران به تعهدات توافق هسته‌ای صحبت می‌کنند، اما از سوی دیگر موضوعاتی را در منطقه ما دنبال می‌کنند که در راستای تنش، خصومت، جنگ و دشمنی است.

وی در ادامه اظهار کرد: اروپایی‌ها بدانند که شرایط امروز جمهوری اسلامی با ۴۳ سال قبل و سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، متفاوت است. ما برای اقدامات متقابل دستمان باز است و اگر قرار باشد آن‌ها از ابزار تحریم و سوء استفاده از سازمان‌های بین المللی علیه ایران و از ظرفیت امپراتوری رسانه‌ای خود علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند، ایران با توجه به اختیاراتی که در میدان عمل دارد، تمام نقشه‌های آن‌ها را در منطقه غرب آسیا به زمین می‌زند کما اینکه تاکنون تمام نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرده است.

نظری یادآور شد: آمریکا تنها قدرت برتر جهان نیست و اروپایی‌ها هم باید بدانند که با ترکیب قدرت‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی در جهان امروز، نمی‌توانند یکه تازی کنند. جمهوری اسلامی ایران با عضویت در سازمان همکاری شانگ‌های، تفاهم‌نامه همکاری بلند مدت ایران و چین و ایران روسیه و تحولات در منطقه، از قدرت برتری برخوردار شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: غرب در شرایط کنونی به سمت انزوا پیش می‌رود و با اقدامات تحریمی اخیر که بیشتر جنبه تبلیغاتی و فضا سازی دارد، نمی‌تواند در اراده جمهوری اسلامی ایران تاثیری بگذارد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۰ ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
اروپا باغ وحشی بیش نیست