شروع عملیات احداث پارکینگ در خیابان طالقانی بیرجند

شهردار بیرجند گفت: احداث پارکینگ خیابان طالقانی در حال انجام است و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

بهترین شهردار بیرجند گفت: با توجه به مطالعات انجام شده در طرح جامع ترافیک بیرجند، خیابان طالقانی معبر شریانی درجه دو محسوب می‌شود و با توجه به پارکینگ‌ها و طرح‌های پارکینگی موجود، هم اکنون وضعیت این خیابان قرمز است.

شهردار بیرجند افزود: با توجه به این موضوع پارکینگ‌ها در خیابان طالقانی شناسایی و زمینی دو هزار متری به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ در این خیابان به تملک شهرداری در آمد که پس از خاکبرداری و تسطیح زمین ملک مورد نظر عملیات زیرسازی و آسفالت نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: در ۱۵ سال گذشته این اولین تملک پارکینگ شهرداری برای خیابان طالقانی است و امیدواریم کار ساخت پارکینگ مفتح ۴ که در اختیار هلال احمر است هر چه زودتر آغاز و از بار ترافیکی این خیابان کاسته شود.

شهردار بیرجند افزود: در راستای ساماندهی و برطرف شدن مشکل کمبود پارکینگ در خیابان‌های پرتردد، عملیات شناسایی و احداث پارکینگ از اولویت‌های مدیریت شهری است.

بهترین با اشاره به اینکه کمبود فضای کافی برای پارک خودرو‌ها مشکلات عدیده‌ای را در عبور و مرور وسایل نقلیه ایجاد می‌کند، تصریح کرد: این مشکل از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری است، بنابراین با تدابیر اندیشیده شده برای رفع این مشکل و نظم بخشیدن به عبور و مرور وسایل نقلیه، احداث این پارکینگ برای خیابان طالقانی در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار بیرجند خاطرنشان کرد: پس از اتمام عملیات آسفالت و خط‌کشی، پارکینگ طالقانی جهت استفاده شهروندان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی هدف از این اقدام را تامین رفاه و آسایش شهروندان و تسریع در امر عبور و مرور دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.