گیلان، سفیر نشر فرهنگ رضوی در کشور

مدیرکل ارشاد گیلان گفت: این استان برای دومین سال میزبان جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها می‌شود.

رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نشست هماهنگی برگزاری دهمین دوره جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در گیلان با ابراز خرسندی از میزبانی دوباره برای برگزاری این جشنواره با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) گفت: این فرصتی ارزشمند است که استان ما برای دومین سال سفیر نشر فرهنگ رضوی در کشور باشد.

او با اشاره به برگزاری متفاوت این دوره از جشنواره با استفاده از تجارب گذشته و ظرفیت‌های کنونی؛ بر لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور شخصیت‌های ملی و محوریت اهداف جشنواره به ویژه موضوع امام رضا (ع)، الگوی مدارا و گفتگو تأکید کرد.

مدیرکل ارشاد گیلان برپایی نمایشگاه‌های متعدد هنری با هدف تبیین فرهنگ رضوی را خواستار شد و تصریح کرد: این برنامه‌ها و تدوین کتاب به ماندگاری جشنواره کمک می‌کند.

سید جلال فیاضی، دبیر جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در آینه رسانه‌های کشور هم در این دیدار گفت: آثار ارسالی به این جشنواره باید در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری منتشر شده باشد.

او افزود: آثار ارسالی به این جشنواره شامل بخش های: سرمقاله و یادداشت، تیتر، خبر، گزارش خبری، مصاحبه، نقد و مقاله، عکس و گزارش تصویری (مجموعه عکس و کلیپ) و بخش ویژه (امام رضا علیه‌السلام؛ الگوی مدارا و گفتگو) و بخش بین الملل است.

دهمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور از سری برنامه‌های بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام است که امسال هم در گیلان برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ارسال آثار ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ و اختتامیه جشنواره نیمه دوم اردیبهشت سال آینده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: