بستری ۲۸ بیمار کروناویروس در بیمارستان‌های استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان های استان بستری هستند.

عباس رضائیان‌زاده گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او گفت: از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۴۰۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

رضائیان‌زاده گفت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۴۲۹ هزار و ۶۲۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۹۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او گفت: با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، هفده بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

رضائیان‌زاده گفت: همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۹۰۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او گفت: در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۷۰۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۰۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۱۱ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۶۳۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار