برگزاری ۳۳ جشن شاد در مناطق و محلات شیراز

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان، ۳۳ جشن شاد و با نشاط بزرگ در مناطق و محلات شیراز با همکاری شورا و شهرداری و بسیج مقاومت سپاه برگزار خواهد شد.

محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور صحن علنی شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه همزمان ۱۰۰ مراسم معنوی اعتکاف در ۱۰۰ مسجد محلات شیراز برای جوانان برگزار خواهد شد، گفت: تدارک ۱۱۰ میز افطار آسمانی در ۱۱۰ محله نیز دیده خواهد شد و سعی خواهیم کرد تمامی برنامه‌ها با مشارکت ساکنین محلات به ویژه عزیزان بسیجی صورت گیرد.

او با بیان اینکه شیراز بعنوان یک کلانشهر با ۶۴ محله بافت فرسوده و وسعت زیادی بافت تاریخی همچون تهران، مشهد، اصفهان و تبریز و یزد نیاز به سازمانی قوی، مستقل و پر تحرک دارد تا بتواند همچون دیگر سازمان‌ها در شهر و کشور بدرخشد، گفت: قربانی کردن یک سازمان به تکه‌های کوچک و محدود کردن آن به اداره‌ای کوچک با چند نیرو و در چند اتاق نمی‌تواند مشکل گشای بافت‌های فرسوده و تاریخی شهر باشد.

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه سامانه شیراز مدد با همکاری مشترک سازمان پسماند شهرداری و مجمع خیرین فارس راه اندازی شده که در کشور بی مانند است، گفت: جمع آوری و انتقال وسایل منزل غیر ضروری و انتقال آن‌ها به نیازمندان از طریق این سامانه می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر کلانشهر‌ها باشد.

هاجری گفت: در راستای کمک و حمایت از نواحی آموزش و پرورش شیراز و تأمین بخشی از منابع مالی سرایداران مدارس، هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن و تعمیرات جزئی می‌توان با کمک شورا و شهرداری بر مبنای تفاهمنامه امضاء شده است.

او با اشاره به اینکه حیاط مدارس شب‌ها تبدیل به پارکینگ خودرو‌های محلی شود، همچون ژاپن که سالهاست اینکار را انجام می‌دهد، یادآور شد: با توجه به اینکه در شبانه روز تنها یک سوم اوقات از مدارس استفاده می‌شود، می‌توانند تعدادی از کلاس‌ها را با شروط خاص به آموزشگاه‌های فرهنگی – هنری و باشگاه‌های ورزشی اجاره دهند.

هاجری گفت: در حال حاضر اجاره‌های نجومی بسیاری از آموزشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی را به تعطیلی کشانده، با این کار دو هدف تحقق می‌یابد، آموزشگاه‌ها و باشگاه‌ها حفظ و بخشی از هزینه‌های مدارس تأمین می‌شود.

عضو شورای شهر شیراز گفت: بسیاری از مدارس میانه شهر که فضای تنگ و تاریکی دارند و اطراف آن‌ها را ساختمان‌های بلند احاطه نموده و فضای خفه کننده و ناآرام ایجاد کرده اند، با تغییر کاربری و فروش با معافیت کامل از عوارض شهرداری و ارزش افزوده می‌توان با درآمد‌های حاصله، مدارس، نوسازی و با فضای مناسب داخلی و بیرونی ایجاد کرد.

هاجری با اشاره به اینکه بسیاری از مدارس در این مناطق که دور و بر آن‌ها را آپارتمان‌ها گرفته اند، زنگ تفریح دانش آموزان به ویژه مدارس دخترانه با مشکل مواجه است، یادآور شد: تفاهمنامه‌ها روی کاغذ و بایگانی نماند، لازم است بصورت میدانی عملیاتی شود تا بتوان بخشی از مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداشت.

او گفت: به منظور تکریم و احترام از هنرمندان، نخبگان، فرهیختگان و مشاهیری برای دفن، بخشی از فضای آرامستان دارالسلام در نظر گرفته شده است که لازم است هرچه سریعتر طراحی و عملیاتی شود تا فرصت سوزی انجام نگیرد.

هاجری گفت: همچنان قطعات هنرمندان در بهشت احمدی پا برجاست، می‌تواند خدمات رسانی کند و لازم است آرامستان دارالسلام با هماهنگی و همدلی شهرداری، اوقاف و میراث فرهنگی، احیا و بازسازی شده و همچون تخت فولاد اصفهان، تبدیل به قطب گردشگری و زیارتی شود.

او با اشاره به اینکه مردم، حلاوت و شیرینی خدمات گسترده شهرداری در محلات و مناطق را از نزدیک احساس می‌کنند، یادآور شد: نیازی به تبلیغات پرهزینه و همه روزه تیتر اول اخبار، روزنامه‌ها و رسانه‌ها شدن نیست، مگر آنکه بیشتر روی نمایش خود متمرکز شویم.

به گفته هاجری هیاهو و جنجال بازی تبلیغاتی معمولا توسط کسانی پیگیری می‌شود که دستشان در گزارشات خالی است نه شورا و شهرداری که جلودار خدمات رسانی در همه ابعاد شهری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار