مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد؛

امدادرسانی هلال احمر به ۵۲ مسافر گرفتار در کولاک جاده های زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های عملیاتی هلال احمر این استان در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۲ مسافر در راه مانده ناشی از برف و کولاک امدادرسانی کردند.

سید قاسم موسوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به بارش برف در استان زنجان در مدت بیان شده، ۱۸ تیم عملیاتی متشکل از ۴۹ امدادگر و نجاتگر در ۱۳ حادثه به هموطنان امدادرسانی کردند.

وی اظهارداشت: در این حوادث ۶۲ نفر از هموطنان آسیب دیدند که از این تعداد چهار مورد برای سوانح رانندگی بود که ۲ نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۹ مورد حادثه برف و کولاک با امدادرسانی به ۵۲ نفر از هموطنان گرفتار برف و کولاک در جاده‌های ارتباطی شهرستان‌های زنجان، خرم دره، خدابنده و ایجرود انجام شده است.

موسوی تاکید کرد: پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر در محورهای پرتردد و حادثه خیز استان در آماده باش کامل برای امدادرسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی پایگاه ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر پایگاه‌های جاده‌ای، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.

موسوی اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان اضطراری موقت تجهیز شده است.

وی افزود: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند تماس برقرار کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: