آزیتا لاچینی: حالم خوب نیست/بگویید برایم دعا کنند

 آزیتا لاچینی هنرمند پیشکسوت کشورمان زاده ۲۶ آذر ماه ۱۳۱۷ این روزها حال خوشی نداشته و قصد فعالیت نیز ندارد.

آزیتا لاچینی؛ بازیگری که در همه عرصه‌های هنر از بازیگری در سینما، تئاتر و تلویزیون گرفته تا گویندگی در دوبله و رادیو نقش‌های ماندگاری بر جای گذاشت. او، اما حالا روز‌های خوبی سپری نمی‌کند. لاچینی که سال هاست در قاب تلویزیون دیده نمی‌شود درباره این دوری می‌گوید: دیگر بس است؛ ۵۰ سال برای هنر مملکتم کار کردم دیگر نمی‌توانم.

این هنرمند پیشکسوت که این روز‌ها بر بالین دختر بیمارش است، از مردم کشورش فقط می‌خواهد برایش دعا کنند. او این روز‌ها تنها آرزویش عاقبت بخیری است.

آزیتا لاچینی از حال این روزهایش و دلیل دوری از عرصه تصویر و صدا گفت. او همچنین از بهترین و به یادماندنی‌ترین کارهایش در تلویزیون یاد کرد و از تنها آرزویش سخن گفت.

این هنرمند مدت هاست در قاب تلویزیون و پرده سینما دیده نمی‌شود و صدایش نیز سال هاست در رادیو و دوبله شنیده نمی‌شود.

وقتی از او می‌پرسیم خانم لاچینی این روز‌ها چه می‌کنید؛ اینکه نیستید به خواست خودتان است یا پیشنهاد‌ها خوب نیست؟ پاسخ می‌دهد: مادر جان اصلاً حال و روز خوشی ندارم. این روز‌ها دخترم بیمار است؛ هم سکته کرده، هم بیماری سرطان دارد. مدت‌هاست که درگیر او هستیم و متاسفانه چند روز است که بیهوش شده. خلاصه مدت هاست که غصه او را می‌خورم و اصلا حال خوبی ندارم. از خداوند می‌خواهم کمکش کند. خدا به همه بیماران سلامتی بدهد، به دختر من هم همین طور.

او ادامه می‌دهد: دیگر حرف‌های من فقط از درد و مریضی و مشکلات است و بوی خوبی برای شما ندارد. من هم مردم کشورم را خیلی دوست دارم و از آن‌ها می‌خواهم برایم دعا کنند، اما از کار پرسیدید. من خودم را از همه چیز بازنشسته کرده ام. از دوبلاژ، تئاتر، سینما و تلویزیون و رادیو. تقریبا از سال ۹۶ تا الان خودم را از همه چیز بازنشسته کرده‌ام. یک زمانی هست که دیگر واقعا آدم‌ها خسته می‌شوند و توان کار کردن ندارند؛ خصوصا الان که من به لحاظ شخصی حال خوبی ندارم و شرایط جامعه هم خوب نیست. من از جوانی تا به الان خیلی رنج و سختی کشیدم و الان هم همچنان این سختی‌ها را به دوش می‌کشم. از خداوند فقط عاقبت بخیری می‌خواهم.

در ادامه وقتی از آرزو‌های این هنرمند در سن ۸۵ سالگی می‌پرسیم، با صدایی مهربان، اما توأم با بغض می‌گوید: فقط عاقبت بخیری برای خودم و فرزندانم و همه مردم کشورم می‌خواهم. دیگر هیچ نمی‌خواهم.

لاچینی در واکنش به این جمله که آیا دلتان برای تلویزیون و دوبله تنگ نشده است؟ خاطرنشان می‌کند: اصلاً برای کار دلم تنگ نمی‌شود. من ۵۰ سال در دوبلاژ، سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیوی این مملکت کار کردم، دیگر بس است. الان دیگر وقت کار کردنِ من نیست.

آزیتا لاچینی: حالم خوب نیست/بگویید برایم دعا کنند

آزیتا لاچینی در کنار بازیگران سریال «در پناه تو»

آزیتا لاچینی: حالم خوب نیست/بگویید برایم دعا کنند

آزیتا لاچینی در کنار بازیگران سریال «در پناه تو»

بازیگر سریال‌های «امام علی (ع)»، «در پناه تو»، «پدر سالار»، «دبیرستان خضرا»، «چراغ جادو»، «مدرسه مادربزرگ ها»، «ستایش» و «پایتخت ۱» در پاسخ به اینکه بهترین کار تلویزیونی تان چه سریالی است؟ می‌گوید: «در پناه تو»، «با من بمان» و «پدرسالار» بهترین، ماندگارترین و دوست داشتنی کارهایم در تلویزیون هستند و همیشه دوستشان داشتم، اما کار‌هایی هم داشتم که در آن‌ها نقش‌های خوبی داشتم، اما خودم دوستشان نداشتم.

آزیتا لاچینی: حالم خوب نیست/بگویید برایم دعا کنند

سریال پاتوق / آزیتا لاچینی و رضا بابک /کارگردان: شاهین باباپور

سپس به صدایش در سریال «سال‌های دور از خانه» به جای مادر اوشین اشاره می‌کنیم و می‌گوییم صدای دلنشینتان در دوبله هیچگاه فراموش نمی‌شود. با خنده کوتاهی، اما تلخ می‌گوید: قربان شما. ممنونم که به من محبت دارید. یادش بخیر آن سال‌ها هم گذشت، عمرمان گذشت.

آزیتا لاچینی در پایان صحبتش اظهار می‌کند: این روز‌ها فقط دعا می‌خواهم. به هر کسی که رسیدید بگویید برایم دعا کنند. ان شاءالله همیشه سلامت، عاقبت به خیر و در پناه خدا باشید. یا علی.

 آزیتا لاچینی هنرمند پیشکسوت کشورمان زاده ۲۶ آذر ماه ۱۳۱۷ است. آخرین حضور او در تلویزیون به سریال «بوم و بانو» ساخته سیروس مقدم برمی گردد که محرم سال ۹۹ از شبکه دوم به روی آنتن رفت. لاچینی علاوه بر بازیگری در عرصه گویندگی در دوبله و رادیو نیز حضور فعالی داشت. از جمله آثار مطرح او در عرصه دوبلاژ می‌توان به سریال «سال‌های دور از خانه» در نقش مادر اوشین، «حنا دختری در مزرعه» در نقش خانم سارا، «داستان زندگی» به جای مادربزرگ هانیکو، «بچه‌های مدرسه والت» در نقش معلم مدرسه و «رامکال» در نقش مادر اسکار و معلم مدرسه اشاره کرد.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
خداوند به ایشان و عزیزانش نیز سلامتی بدهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۴ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
واقعا هنرمندان قدیمی خاطره ساز بودند. خدا زنده هایشان را سلامت بدارد و گذشتگانشان را رحمت نماید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۶ ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
خدا دعا یشان مستجاب کند و به خودش و عزیزانش سلامتی بدهد.خدایا به حق این روز عزیز به همه بیماران شفا مرحمت بفرما
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۵ ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
ان شاءالله حالشون بهتر بشه به حق اهل بیت علیهم السلام.