اشتغالزایی مستقیم برای ۱۰ هزار نفر با آغاز به کار منطقه آزاد تجاری

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری، صنعتی قصرشیرین گفت : آغاز به کار این منطقه اقتصادی قادر است با اشتغالزایی مستقیم برای ۱۰ هزار نفر تحول شگرفی در توسعه منطقه و استان کرمانشاه ایجاد کند.

نادر نادری مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری، صنعتی قصرشیرین از منطقه آزاد تجاری قصرشیرین به عنوان «دروازه توسعه و تحول استان کرمانشاه» نام برد و گفت : خوشبختانه با تصویب نهایی اساسنامه این منطقه در شورای نگهبان ایجاد این منطقه وارد فاز عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه طرح تدوین طرح جامع منطقه آزاد تجاری، صنعتی قصرشیرین پس از طی فرآیند مناقصه آن در سامانه ستاد دولت با انتخاب شرکت مشاور «طرح و توسعه پارس» به اتمام رسیده است، اظهار کرد: قرارداد نهایی این طرح با شرکت مذکور در سفر اخیر استاندار کرمانشاه به قصرشیرین به امضا رسید.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری، صنعتی قصرشیرین با بیان اینکه مدت این قرار داد یکسال است یادآور شد: معرفی این شرکت به دستگاه‌های اجرایی استان برای همکاری با آن برای تهیه طرح جامع منطقه آزاد قصرشیرین نیز به انجام رسیده و پیش بینی شده در کمتر از مدت قرارداد (یکسال) تهیه و تدوین شود.

نادری با بیان اینکه طرح جامع پس از تصویب باید مورد تایید هیات دولت قرار گیرد، افزود: پس از تصویب در هیات دولت و ابلاغ آن عملا کار جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی در منطقه آزاد تجاری، صنعتی قصرشیرین آغاز خواهد شد هرچند که براساس تبصره‌ای از اساسنامه می‌توان طرح‌های سرمایه گذاری مهم و اولویت دار را تا پیش از تصویب طرح جامع این منطقه نیز پذیرفته و به آن‌ها اجازه سرمایه گذاری داد.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد زیرساخت‌های منطقه آزاد قصرشیرین در مرحله اول به بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است اظهار کرد: هیچ اعتبار و بودجه‌ای برای این منطقه در سال ۱۴۰۱ پیش بینی نشده است از این رو امیدواریم از محل اعتبارات سفر رییس جمهور به ویژه دور دوم و استانی، اعتباراتی به این منطقه آزاد اختصاص پیدا کند.

مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری صنعتی قصرشیرین گفت: از دیگر اولویت‌های این منطقه آزاد رسیدگی به ۷۰ هکتار اراضی واگذار شده به ۸۰ سرمایه گذار در پرویزخان است تا در اسرع وقت تعیین تکلیف شده و با آن‌ها تسویه حساب شود.

وی با اشاره به وسعت هفت هزار و ۲۲۳ هکتاری منطقه آزاد قصر شیرین یادآور شد: استان کرمانشاه که از آن به به عنوان بهشت سرمایه گذاری و سرزمین فرصت‌ها یاد می‌شود یکی از مصادیق آن این منطقه آزاد است که به نوعی دروازه تحول و توسعه اقتصادی استان به شمار می‌رود و می‌تواند در آینده‌ای نزدیک با زدودن غبار محرومیت و اشتغال آفرینی این استان مرزی به یک استان برخوردار تبدیل شود .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: