قلع و قمع تغییر کاربری‌های غیرمجاز در گلوگاه

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه از قلع و قمع ۲ تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

مهدی باباجانی مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: برای حفظ کاربری زمین‌های زراعی و باغی و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، یک فقره بنای احداثی غیرمجاز به مساحت ۱۲ مترمربع در روستای همچان هزارجریب و یک فقره دیوارچینی و شمع کوبی غیرمجاز به طول ۲۰ متر در روستای قلعه پایان شهرستان گلوگاه قلع و قمع شد.

او افزود: تغییر کاربری، هرگونه اقدامی است که مانع بهره برداری و استمرار کشاورزی اراضی زراعی و باغ‌ها می‌شود، اعم از اینکه کاربری کشاورزی زمین از بین برده شده و به جای آن کاربری جدیدی احداث شود و یا اینکه صرفاً اقدام به از بین بردن کاربری کشاورزی انجام و اقدامات جایگزین هنوز به مرحله عمل و بهره برداری نرسیده باشد.

باباجانی از کشاورزان و باغداران خواست قبل از هرگونه دیوارکشی، فنس کشی و ساخت و ساز در اراضی کشاورزی نسبت به اخذ مجوز‌های قانونی از جهاد کشاورزی اقدام کنند.

او با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان عرصه‌های زراعی، باغی و تغییر کاربری، گفت: برای جلوگیری از تغییر کاربری و برخورد جدی با متخلفان، گشت ۱۳۱ امور اراضی این شهرستان به صورت روزانه به دهگردشی در روستا‌های تحت پوشش اقدام می‌کند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر