تشکیل ستاد توسعه صادرات در وزارت تعاون

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل ستاد توسعه صادرات این وزارتخانه خبر داد.

سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین همایش بین المللی مجازی توسعه روابط اجتماعی- اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قاره آفریقا اظهار کرد: مهم‌ترین ویژگی مشترک ایران و کشور‌های افریقایی، حفظ استقلال و آزادی در مجامع بین المللی است.

وی، قاره افریقا را سرزمین فرصت‌های ناب دانست و افزود: دولت سیزدهم در گسترش همکاری‌های چندجانبه با کشور‌های افریقایی نگاه راهبردی دارد.

مرتضوی با بیان اینکه قاره آفریقا با ۵۵ کشور جمعیتی نزدیک به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر دارد، گفت: از حجم یک هزار میلیارد دلار تجارت کشور‌های آفریقایی، سهم ایران تقریبا یک میلیاد دلار است که باید تسهیل روابط و بستر سازی مناسب تقویت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش شرط اصلی رشد ۸ درصدی اقتصادی را توسعه و تقویت دیپلماسی اقتصادی عنوان و اضافه کرد: رشد صادرات نفتی و غیر نفتی در دولت سیزدهم روند افزایشی و صعودی داشته، اما نیازمند یک تحول اساسی در صادرات غیر نفتی هستیم.

وی، یکی از مولفه‌های اصلی و مزیت‌های نسبی اقتصاد ایران را بخش تعاون دانست و تاکید کرد: وزارت تعاون آمادگی انتقال تجربیات بخش تعاون ایران را به کشور‌های آفریقایی دارد.

مرتضوی گفت: با تشکیل ستاد توسعه صادرات وزارت کار، مهم‌ترین برنامه این وزارتخانه در این حوزه تدوین برنامه راهبردی توسعه اقتصادی و صادرات، تبادیل هئیت‌های تجاری با کشور‌های مختلف و متنوع سازی بازار‌های صادراتی است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر