آتش نشانان همدان هزار و ۱۵۱ نفر را در حوادث نجات دادند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان همدان از ابتدای سال تاکنون هزار و ۱۵۱ نفر را در حوادث مختلف نجات دادند.

سید صادق پورسینا افزود: در این مدت تعداد ۱۱۸ هزار و ۲۷۴ تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده است که از این تعداد ۲ هزار و ۷۲۸ مورد منجر به عملیات شده، ۵ هزار و ۶۸۲ مورد راهنمایی و مشاوره، ۱۳ هزار و ۳۴۲ تماس اشتباه، سه مورد اعلام حریق کذب و ۹۶ هزار و ۵۱۹ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

اوتصریح کرد: مبلغ ۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان برای انجام ۲ هزار و ۷۲۸ عملیات هزینه شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به اینکه ۱۴۱ نفر مصدوم و ۱۵ نفر از شهروندان نیز فوت شده اند گفت: آتش نشانان با سرعت عمل و از خودگذشتگی هزار و ۱۵۱ نفر را در عملیات‌های مختلف نجات داده اند.

پورسینا با اشاره به انجام ۱۸ هزار و ۷۴۷ مورد آموزش اصول ایمنی و ۳۷۷ مورد پایش سطح ایمنی اماکن مختلف گفت: در این مدت ۴۰۳ مورد پروانه و دستورالعمل ایمنی برای ساختمان‌ها صادر شده است.

او از مهار آتش سوزی انبار بزرگ ضایعات کارتن و کاغذ با تلاش پنج گروه از آتش نشانان همدان خبر داد و افزود: روز گذشته سامانه ۱۲۵ همدان خبری مبنی بر حریق یک انبار بزرگ کارتن و کاغذ با توجه به دپوی مقادیر زیادی ضایعات (کارتن، کاغذ) در داخل انبار در کوی خضر دریافت کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: با دریافت این گزارش بلافاصله ۱۲ آتش نشان در قالب ۵ گروه عملیاتی از ایستگاه‌های مرکز، شاهد و غدیر به محل حادثه اعزام شدند.

پورسینا تاکید کرد: بر همین اساس آتش نشانان در کمترین زمان ممکن خود را به محل آتش سوزی رساندند و با حجم بسیار گسترده‌ای از دود و آتش مواجه شدند که شعله‌های سرکش آتش از انبار به بیرون زبانه کشیده و در حال سرایت به مغازه و ساختمان‌های مجاور بود.

او افزود: آتش نشانان همزمان به چندین گروه عملیاتی تقسیم شده و با رعایت اصول ایمنی ضمن قطع انشعابات بلافاصله عملیات اطفا حریق را از چندین جهت آغاز کردند و پس از سه ساعت تلاش مضاعف و نفس گیر شعله‌های آتش را مهار و از سرایت حریق به ساختمان‌های مجاور جلوگیری به عمل آوردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان در پایان با اطفاء کامل محل حریق و اطمینان از عدم شعله وری مجدد به عملیات خود پایان داده و با ارائه توصیه‌های لازم به ایستگاه عملیاتی خویش بازگشتند.

پورسینا تاکید کرد: عدم وجود سیستم‌های اعلام حریق مرکزی و سیستم‌های اطفا حریق اتوماتیک در برخی انبار‌ها و واحد‌های صنعتی، تجاری و عدم رعایت اصول ایمنی و انبار داری باعث گسترش آتش سوزی و بالا رفتن خسارات می‌شود.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان دارای ۱۰ ایستگاه عملیاتی فعال با ۲۰۱ نیروی عملیاتی و اداری است که به صورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری، آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.