راستینه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

استیضاح وزیر ورزش و جوانان روی میز هیئت رئیسه مجلس است

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: استیضاح سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان روی میز هیئت رئیسه مجلس است و هیئت رئیسه باید به وظیفه قانونی‌اش عمل کند.

احمد راستینه عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره استیضاح سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان گفت: استیضاح وزیر ورزش و جوانان روی میز هیئت رئیسه مجلس است. هیئت رئیسه مسئولیت دارد به وظیفه قانونی خود عمل کند لذا ما تا هفته آینده صبر می‌کنیم تا هیئت رئیسه به وظیفه خود عمل کند، اما اگر عمل نکرد آن را به صراحت به جامعه خبری اعلام می‌کنیم.

وی درباره دلایل استیضاح وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: ما بر اساس مصالح و منافع کشور، دفاع از جامعه ورزشی، کمک به ارتقای جایگاه مجامع ورزشی در حمایت از فدراسیون‌ها و سازماندهی آنها به منظور ارتقای جامعه ورزشی ناگزیر هستیم به وظیفه قانونی و نظارتی خود عمل کنیم لذا این هیئت رئیسه مجلس است که باید پاسخگوی جامعه ورزشی و جامعه نخبگانی حوزه ورزش باشد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: اگر هیئت رئیسه مجلس تا هفته آینده در انجام مسئولیت‌هایش تعلل کند من گزارشش را به جامعه ورزش کشور خواهم داد.

راستینه گفت: دشمنی اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران بی حد و حصر است و در مقاطع مختلف نشان دادند خیرخواه منافع ملت نیستند، اما اینکه به چه دلایلی اتحادیه اروپا تشخیص می‌دهد اسم وزیر ورزش را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد برای ما دلیل نمی‌شود ناکارآمدی و شرایط مدیریتی که جامعه ورزشی ما را متزلزل کرده، نادیده بگیریم لذا تحریم اتحادیه اروپا با استیضاح ربطی به هم ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: ما همیشه از جامعه ایرانی خود و شخصیت‌هایمان در برابر دشمنان دفاع می‌کنیم لذا حتما جناب آقای سجادی در برابر دشمنان و بیگانگان مورد حمایت ما است، اما در برابر عملکرد مدیریتی در کشور مورد نقد و انتقاد مجلس است.

راستینه در ۱۲ دی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان محور‌های استیضاح وزیر ورزش را بی سر و سامانی در فدراسیون‌های ورزشی، سرگردانی قهرمانان، عدم توجه به نظامنامه فرهنگی ورزش کشور، عدم توجه به حل مشکل مسکن و اشتغال قهرمانان، عدم توجه به صندوق حمایت از پیشکسوتان و ورزشکاران، کاهش نقش آفرینی پیشکسوتان ورزشی در ساماندهی ورزش کشور، دخالت‌های بی رویه در مجامع فدراسیون‌ها و دلایل متعدد دیگر اعلام کرده بود.

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در ۱۴ دی پس از انتشار خبر استیضاح خود در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: نماینده‌ها در مجلس حرف ناحق نمی‌زنند و حق دارند با ابزار نظارتی خود بر دستگاه‌ها نظارت کنند. اتفاقا ما هم نشان دادیم که کاملا با آنها در تعامل هستیم. در مجلس سوال کامل و جامعی هم مطرح شد و برای پاسخ به آن سوال وقت کم بود بنابراین به صورت مکتوب پاسخ را تقدیم نمایندگان کردیم.

وی اظهار کرد: به آقای پولادگر گفتم این سوال و این کارت زرد دقیقا نشان دهنده عملکرد فدراسیون‌ها است و باید جلسه‌ای با روسای فدراسیون‌ها بگذاریم که این مسائل را بهتر مطرح کنیم. در هر صورت من دیروز نامه تشکر به مجلس نوشتم و از همکاری و همراهی‌ها و سوال آنها تشکر کردم. چرا که این اتفاق فرصتی است که بتوانیم از عملکردمان دفاع کنیم و پذیرفتن و شنیدن این مطالب فرصت مهمی برای ما است.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۲ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
اینکه یک فدراسیون نقشش فقط گشت و سیر مقامات فدراسیون ب خارج باشه و بودجه سوزی کنن ب نفع جوانان ایران در نقطه نقطه ایران نیس

همه ایرانیان حق استفاده از امکانات ورزشی همگانی دارن تا شادابی بوجود اید در جامعه مون

امار افسردگی و قتل و غیره بررسی کنین ب نتیجه میرسین
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر