مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی:

۴۴۰ منزل مسکونی تحت پوشش بنیاد شهید در زلزله خوی آسیب دیده اند

حجت‌الاسلام و المسلمین داوود میرزایی‏ گفت: طبق ارزیابی اولیه منازل مسکونی ۴۴۰ خانوار تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران در زلزله‌های خوی آسیب دیده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین داوود میرزایی‏، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی روز سه‌شنبه طی نشستی با اصحاب رسانه گفت: طبق گزارش‌های اولیه ارائه شده، تاکنون منزل مسکونی پنج خانوار تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران بطور کامل تخریب شده است؛ البته ارزیابی‌ها هنوز به اتمام نرسیده و ادامه دارد‏.

وی ادامه داد: همچنین منازل مسکونی ۴۴۰ خانوار تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران در زلزله‌های اخیر خوی که از مهرماه شروع شده و تاکنون ادامه دارد، آسیب دیده است. افراد تحت پوششی که منازل مسکونی آنان خسارت دیده همچون سایر افراد زلزله زده از تسهیلات حمایتی دولت بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۲۰۰ خانوار تحت پوشش و آسیب دیده زلزله خوی از دهک‌های پایین جامعه و معیشت بگیر هستند، ادامه داد: پیگیر واریز یک کمک معیشتی به این دهک از افراد تحت پوشش هستیم که امیدواریم نتیجه بخش شود.

وی با اشاره به اهمیت اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگران گفت: این مهم جزو دغدغه‌های جامعه و به ویژه خود ایثارگران و کمترین کار در برابر رشادت‌های آنان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین میرزایی با بیان اینکه، تجربه نشان داده که فرزندان شاهد و ایثارگر در هر مجموعه‌ای حضور داشتند، آن مجموعه کمتر دچار تخلف یا فساد شده است، اظهار کرد: بسیاری از دانشجویان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از نفرات برتر و نمره الف دانشگاه خود هستند؛ معتقدیم باید نخبگان فرزندان شاهد و ایثارگر و خدمات ارزنده ارائه شده از سوی آنان به مردم بازگو شوند.

وی در ادامه با تاکید بر تلاش برای اختصاص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی برای هزینه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: یکی از اقدامات ارزشمند آیت الله رئیسی، رییس جمهور مردمی و انقلابی کشور تصمیم برای اختصاص همین یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی بود که امیدواریم با همدلی و هم افزایی مدیران کل استانی محقق شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی همچنین از تبدیل وضعیت سه هزار و ۸۱۰ نفر از افراد تحت پوشش شاغل در ادارات استان خبر داد و افزود: حدود ۶۹۰ نفر دیگر در صف تبدیل وضعیت هستند.

وی همچنین با اشاره به قرارگیری در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: اثرگذاری بر روی نسل جوان و آشنایی آنان با جلوه‌های ایثار دوران انقلاب شکوهمند اسلامی از مهمترین برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار داریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین میرزایی تاکید کرد: نسل جوان باید بداند که انقلاب اسلامی با چه ایثارگری‌ها و جانفشانی‌هایی نهادینه و چه هزینه‌هایی برای حفظ استقلال، آزادی و تامین امنیت کشور پرداخت شده است؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران، توانسته است در اقتدار کامل باور‌های ارزشی خود را به جهان دیکته کند.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت دهه فجر در مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: باید با نسل جوان گفتگو و به شبهات آنان پاسخ داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.