معاون رئیس جمهور در پایان جلسه ویژه بررسی وضعیت خوی؛

دولت از تمام ظرفیت‌های خود برای بازگشت زلزله‌زدگان به زندگی عادی استفاده می‌کند

محمد مخبر با اشاره به بررسی مشکلات زلزله زدگان خوی در حوزه های مختلف گفت: مردم مطمئن باشند که دولت همه تلاش خود را برای آرامش مردم و بازگشت زلزله زدگان به زندگی عادی به کار خواهد گرفت.

محمد مخبر معاون رئیس جمهور در پایان جلسه ویژه بررسی وضعیت خوی سه شنبه شب در پایان جلسه ویژه بررسی وضعیت زلزله زدگان خوی در فرمانداری این شهر گفت: رییس جمهور به صورت جدی پیگیر رفع مشکلات زلزله زدگان است و روزانه چند بار در این خصوص گزارش گیری می کند.

وی با اشاره به اینکه این سفر هم به دستور رییس جمهور انجام شده، اضافه کرد: همه مسوولان از روز نخست زلزله، زحمات زیادی کشیده اند ولی نواقصی وجود دارد که به سرعت باید رفع شود.

وی اظهار کرد: نیاز به چادر و وسایل گرمایشی ازجمله والر در بین زلزله زدگان وجود داشت که با همراهی نهادهای مختلف سعی می شود که طی ۴۸ ساعت آینده رفع شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: برخی کارها هم در برنامه های دراز مدت قرار می گیرد از جمله اینکه خانه ها، مغازه ها و وسایل منازل مردم آسیب دیده و باید برای آنها در دولت تصمیم گیری شود.

مخبر با اشاره به اینکه در زمین لرزه ها برای جبران خسارت کمک های بلاعوض و تسهیلات در نظر گرفته می شود، بیان کرد: روز یکشنبه در جلسه هیات دولت در این خصوص تصمیم گیری شده و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اظهار داشت: حضور مسئولین و پیگیری‌های مجدانه آنها باید به نحوی باشد که آرامش به مردم منتقل شود و زلزله‌زدگان احساس نکنند که در این مصیبت و مشکلات تنها هستند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: با وجود اینکه حجم کمک ها و اقلام توزیع شده وسیع بوده، اما هنوز برخی از مردم موفق به دریافت این اقلام نشده اند که این مشکل باید به سرعت برطرف شود.

وی با قدردانی از نجابت، بصیرت و هوشمندی مردم زلزله‌زده شهر خوی اظهار داشت: مردم خوی با وجود آنکه در رنج و زحمت و سختی بودند، بسیار هوشمندانه و نجیبانه عمل کردند که جای قدردانی دارد.

معاون اول رییس جمهور از اهتمام ویژه دولت برای کمک به مردم شهر خوی و جبران آسیب های وارده به آنان خبر داد و گفت: دولت برنامه‌ریزی لازم را برای جبران خسارات از روش های مختلف نظیر کمک‌های بلاعوض، اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک به بازسازی منازل مسکونی انجام خواهد داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.