وزیر نفت:

مشترکانی که مصرف غیرمتعارف گاز دارند منتظر قبض‌های بالا باشند

اوجی گفت: آن دسته از مشترکانی که خارج از الگوی مصرف گاز، مصارف غیرمتعارف دارند منتظر قبض‌های بالا باشند.

جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد و روزانه ۵۶ تا ۶۰ میلیون متر مکعب گاز را فرآوری می‌کند، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این مرحله، پرونده احداث پالایشگاه‌های پارس جنوبی بسته می‌شود و این آخرین فاز آن خواهد بود.

وزیر نفت با بیان اینکه برای این فاز از پارس جنوبی حدود ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است، گفت: مجموع طرح‌های پتروشیمی و پالایشگاه گاز که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد، بالغ بر ۳ میلیارد دلار است.

وی در رابطه با تعرفه گاز مشترکان خانگی گفت: پیشتر به مردم شریف و همه مشترکان مشترکان گاز خانگی و تجاری اطلاع رسانی کرده بودیم که مشترکاتی که خارج از الگوی مصرف داشته باشند رویه متفاوتی در پیش خواهیم گرفت؛ آن دسته از مشترکانی که خارج از الگوی مصرف گاز، مصارف غیرمتعارف دارند منتظر قبض‌های بالا باشند.

وزیر نفت گفت بر اساس قانون بودجه آن دسته از مشترکانی که در سقف الگوی مصرف گاز هستند هیچ گونه افزایش قیمتی ندارند و نزدیک به ۶۰ درصد از مشترکان گاز هیچ گونه افزایش قیمت نداشتند.

اوجی با بیان اینکه ۷۰ درصد تخفیف برای مشترکینی اعمال خواهد شد که طبق سقف تعیین شده در جداول پنج اقلیم آب و هوایی برای سه ماه زمستان گاز مصرف کنند، اظهار کرد: مشترکینی که خارج از الگوی مصرف گاز استفاده کنند باید به صورت غیر یارانه‌ای پرداخت کنند.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: جواد اوجی ، وزیر نفت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر