هشدار لوپن درباره وقوع جنگ جهانی سوم با دخالت ناتو

رئیس حزب مجمع ملی فرانسه هشدار داد دخالت سازمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در اوکراین ممکن است باعث وقوع جنگ جهانی سوم شود.

مارین لوپن تاکید کرد جنگ در اوکراین ممکن است یک قرن ادامه پیدا کند و دخالت و مشارکت کامل ناتو در آن، می‌تواند به وقوع جنگ جهانی سوم منجر شود.

براساس گزارش المیادین، لوپن در نشست پارلمان فرانسه افزود: احتمال دارد تامین تدریجی تسلیحات تهاجمی، به معنای ادامه پیدا کردن جنگ به مدت یک قرن باشد.

لوپن تاکید کرد نباید جدا شدن روسیه از اروپا و تبدیل شدن آن به شریک برجسته برای هند و چین را کم اهمیت دانست. لوپن همچنین از نخست وزیر فرانسه سوال کرد آیا امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور، می‌تواند کاری انجام دهد که جهان بشنود که همچنان راه حلی برای جنگ در اوکراین با برگزاری کنفرانس بین المللی صلح وجود دارد؟

رئیس بزرگ‌ترین جناح اپوزیسیون دولت فرانسه در مجلس این کشور خاطرنشان کرد: با عرضه تسلیحات دفاعی مخالف نیست اما خواستار «طرح سوال در مورد شدت گرفتن بیش از پیش درگیری‌ها در جنگ اوکراین که عواقب آن مشخص نیست» شد.

لوپن تاکید کرد که مناقشه اوکراین تنها از طریق گفت وگو حل می‌شود. ساده لوحانه است که فکر کنیم حمله اوکراین می‌تواند به درگیری پایان دهد. این درگیری باید متوقف شود و تنها راه خروج از بحران، راه حل نظامی نیست بلکه دیپلماتیک است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر