برای داشتن فضای بیشتر پیوست پیام‌هایتان را حذف کنید

اگر با مشکل کمبود فضا در تلفن خود مواجه هستید می‌توانید قبل از حذف برخی برنامه‌ها، پیوست پیام‌های خود را حذف کنید.

برنامه پیام‌رسانی تلفن شما می‌تواند یک منبع ذخیره‌سازی نهفته باشد. چه از Messages در iOS استفاده کنید یا از Google Messages در اندروید، تنظیمات شما ممکن است تکه‌هایی از حافظه دستگاه شما را اشغال کند. تغییر آن‌ها برای حذف پیوست‌های پیام راهی سریع برای آزاد کردن فضای گوشی شما است.

نحوه حذف پیوست‌های پیام در iOS

تعجب نکنید اگر برنامه پیام‌های شما دومین برنامه بزرگ تلفن شما باشد، تصاویری که ارسال می‌کنید یا به صورت فعال ذخیره می‌کنید هم در گالری عکس شما و هم در برنامه پیام‌رسان داخلی اپل به اشتراک گذاشته می‌شوند.

برای حذف پیوست‌ها از پیام‌ها، برنامه را باز کنید، روی یک مکالمه ضربه زده و نماد اطلاعات زیر آواتار مخاطب را انتخاب کنید. به پایین بروید؛ یک یا چند دسته از پیوست‌ها، مانند عکس‌ها، پیوند‌ها و اسناد را مشاهده خواهید کرد. روی مشاهده همه در دسته‌ای که می‌خواهید پاک کنید ضربه بزنید، روی Select در بالا سمت راست ضربه بزنید و مواردی را که می‌خواهید از شر آن‌ها خلاص شوید انتخاب کنید. پس از انتخاب مواردی که می‌خواهید در سطل زباله قرار دهید، روی Delete در پایین سمت راست ضربه بزنید و با لمس Delete Attachment، آن را تایید کنید.

دسته بندی عکس‌ها به عکس‌ها و اسکرین شات‌ها تقسیم می‌شود، بنابراین اگر قصد دارید فقط یک گروه از تصاویر را هدف قرار دهید، می‌توانید انتخاب را از این طریق محدود کنید. همچنین در حالی که پیام‌ها در دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شوند، حذف‌ها انجام نمی‌شوند، بنابراین اگر از پیام‌های رایانه‌ خود استفاده می‌کنید، هر پیوستی که از تلفن خود حذف می‌کنید همچنان در دسک‌تاپ یا لپ‌تاپ در دسترس خواهد بود.

اگر نمی‌خواهید به گفت‌وگو با مکالمه بروید، می‌توانید پیوست‌های بزرگ را در تنظیمات آیفون خود مرور کنید. برنامه Settings را باز کنید، به iPhone Storage رفته و Messages را انتخاب کنید. روی Review Large Attachments ضربه بزنید، لیستی از فایل‌های بزرگتر از ۴ مگابایت را مشاهده خواهید کرد. ویرایش را انتخاب کرده و روی هر کدام که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید، سپس نماد سطل زباله را در بالا سمت راست بزنید تا از شر آن‌ها خلاص شوید. همچنین می‌توانید روی تک‌تک موارد انگشت خود را به چپ بکشید و روی حذف ضربه بزنید تا به سطل زباله ارسال شوند.

در همان صفحه، همچنین می‌توانید «حذف خودکار مکالمات قدیمی» را فعال کنید تا همه پیام‌ها و پیوست‌هایی که بیش از یک سال پیش ارسال یا دریافت کرده‌اید به‌طور خودکار حذف شوند.

نحوه حذف پیوست‌های پیام در اندروید

گوشی‌های اندرویدی بسته به سازنده‌ آنها، دارای برنامه‌های پیام‌رسان مختلفی هستند؛ برخلاف پیام‌ها در iOS، برنامه پیام‌های گوگل به‌طور خودکار تصاویر را در دستگاه شما ذخیره نمی‌کند. می‌توانید گزینه‌ای را برای بارگیری خودکار پیام‌های رسانه‌ای در پوشه پیام‌های خود در برنامه Files فعال کنید، اما این فقط در صورتی اتفاق می‌افتد که از داده‌های سلولی استفاده می‌کنید، می‌توانید این گزینه را به طور کامل غیرفعال کنید.

برای پاک کردن پوشه پیام‌ها، به فایل‌ها، تصاویر یا ویدیوها، بسته به آنچه به دنبال آن هستید، بروید و سپس به سمت چپ بروید تا پوشه پیام‌ها را پیدا کنید. برای باز کردن آن ضربه بزنید و پس از رسیدن به آن، روی یک تصویر فشار دهید تا حالت انتخاب فعال شود، روی هر چیزی که می‌خواهید حذف کنید، ضربه بزنید، وقتی کارتان تمام شد، نماد سطل زباله را در بالا سمت راست لمس کنید و با زدن دکمه Delete در کادر محاوره‌ای ظاهر شده، مراحل را تایید کنید، همچنین می‌توانید با انتخاب فایل‌ها بر اساس تاریخ، آن‌ها را به صورت انبوه حذف کنید.


بیشتر بخوانید 


منبع: popsci

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر