استفاده از پناهگاه‌ جنوبی قله دماوند به شرط هماهنگی

فدراسیون کوهنوردی اعلام کرد که درب پناهگاه کوهنوردی بارگاه سوم جبهه جنوبی قله دماوند بسته بوده و استفاده از این مکان با هماهنگی قبلی با قرارگاه مرکزی قله دماوند-پلور امکان پذیر است.

فدراسیون کوهنوردی اعلام کرد که کمیته پناهگاه‌های فدراسیون ضمن اعلام آمادگی برای خدمت رسانی به مراجعین، از کلیه کوهنوردان درخواست دارد با توجه به شرایط آب و هوایی زمستان و تهدیدات این فصل، موارد زیر را مد نظر خود قرار دهند.

توصیه‌ها و تمهیدات

۱- پیرو بخشنامه‌های ابلاغی فدراسیون، یادآوری می‌گردد جهت صعود به قلل مرتفع کشور، گذراندن دوره‌های پایه زیر از ملزومات صعود است.

۱) کارآموزی کوهپیمایی ۲) کارآموزی سنگنوردی ۳) کارآموزی برف ۴) مقدماتی پزشکی کوهستان ۵) ناوبری کار با نقشه و قطب‌نما و جی پی اس

۲ـ با هماهنگی هیأت‌های کوهنوردی استانی مبدا و با اطلاع مدیران قرارگاه‌ها و پناهگاه‌های این فدراسیون وارد مناطق کوهستانی کشور شوید.

نظر به ملاحظات ایمنی جهت حفظ و نگهداری و استفاده بهینه از قرارگاه‌های کوهستانی، درب پناهگاه کوهنوردی بارگاه سوم جبهه جنوبی قله دماوند، بسته است و استفاده از این مکان با هماهنگی قبلی با قرارگاه مرکزی قله دماوند-پلور امکان پذیر است.

۳-در نظر داشتن شرایط آب و هوایی مناطق کوهستانی در زمان صعود و توجه ویژه به هشدار‌های هواشناسی ضروری است.

۴- به همراه داشتن لوازم و ملزومات متناسب با شرایط و نوع صعود می‌تواند باعث حفظ سلامتی شما شود.

۵- صعود‌های انفرادی و صعود با عدم آمادگی‌های لازم، اغلب پرمخاطره و پرهزینه بوده است.

۶- فعالیت‌های کوهنوردی در قالب باشگاه‌های رسمی کوهنوردی کشور و به همراه مربیان با تجربه کوهنوردی، مدنظر و توصیه ما است.

۷- رعایت قانون ساعت ۱۴ در کوهستان خصوصا در فصل زمستان و عدم صعود بعد از این ساعت، عموما باعث حفظ سلامتی و آرامش بوده است.

۸- حوادث کوهستان با مشکلات و هزینه‌های متنوع و گرانی همراه است. صعود هوشمندانه و توجه به همه نکات و تصمیمات به موقع و صحیح از حوادث جلوگیری خواهد کرد. در صورت بروز حوادث کوهستان با شماره ۱۱۲ امداد کوهستان جمعیت هلال احمر تماس بگیرید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار