افتتاح ۵۸ طرح عمرانی و خدماتی همزمان با دهه فجر در تویسرکان

فرماندار تویسرکان از افتتاح ۵۸ طرح عمرانی، تولیدی با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان در دهه فجر خبر داد.

حسین افشاری با بیان اینکه بشر با اخبار امیدوار‌کننده زنده است، گفت: در جنگ شناختی دشمن به دنبال ناامید کردن جوانان و نوجوانان است و تفکرات غلط آن‌ها هم ناشی از همین جنگ شناختی است.

او با بیان اینکه طی یکسال گذشته تویسرکان شاهد پیشرفت‌های بسیاری در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بوده است وهمزمان با دهه مبارک فجر ۵۸ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان از ایستگاه راه آهن باباکمال تویسرکان به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار تویسرکان به فعالیت ۳ شرکت داروسازی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: دو شرکت داروسازی دیگر نیز در حال ساخت است؛ کتابخانه اشترمل، زمین‌های چمن مصنوعی بخش قلقل رود، پل دوم گزندر، کارخانه تولید زغال فشرده، بهسازی روستایی بخشی از طرح‌های افتتاحی در تویسرکان است همچنین در فاز نخست احداث کارخانه بسته بندی و بهره‌وری از میوه‌های باغی به منظور صادرات با عنوان سرزمین میوه‌های شاد بهره‌برداری می‌شود که این طرح ارزش افزوده زیادی برای شهرستان به همراه دارد.

افشاری با بیان اینکه تصفیه‌خانه آب سد سرابی تویسرکان آماده افتتاح است، اما به‌دلیل برداشت آب از سد مخزنی را متوقف کردیم و بهره‌برداری از آن بهار سال آینده صورت می‌گیرد، از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان به حوزه آبخیزداری تویسرکان از سفر ریاست جمهور به استان با هدف جلوگیری از فرسایش خاک و حفظ طبیعت تویسرکان سخن گفت.

او با بیان اینکه مهمترین طرح سال آینده تویسرکان بهره‌برداری از سد خرم‌رود با هدف تامین آب شرب ۵۶ روستای منطقه است، تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار بزرگ نظام جمهوری اسلامی احداث و بهره‌برداری از سد مخزنی سرابی تویسرکان بود که به‌دنبال آن تصفیه‌خانه و خط انتقال آب به شهر ایجاد شد.

فرماندار تویسرکان با بیان اینکه مردم تویسرکان در مصرف آب و گاز صرفه‌جویی داشتند که باعث شد شاهد قطعی نباشیم و تنها گاز ۵۷ واحد کارخانه برای مدت کوتاهی قطع شد تا گاز منازل دچار قطعی نشود که جای تشکر دارد، تاکید کرد: تجهیز پنج حلقه چاه آب زیرزمینی جدید به‌منظور اطمینان از تأمین آب شرب مردم در حال اجرا داریم که اسفندماه وارد مدار می‌شوند و براین اساس برداشت آب از سد سرابی را به صفر می‌رسانیم.

افشاری با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۱۰ پزشک متخصص و ۳۶ نیروی کادر درمان به شهرستان اضافه شدند، افزود: تویسرکان ظرفیت تربیت نیروی پرستاری و مامایی مورد نیاز شهرستان را دارد، افتتاح داروخانه شبانه روزی بیمارستان سردار سلیمانی بخشی از مشکلات مردم را کاهش داد.

او گفت: ضمن حفظ بیمارستان ولیعصر (عج) تویسرکان بیمارستان سردار سلیمانی در دولت توسط وزارت بهداشت به‌عنوان یک بیمارستان مستقل شناخته شد. مشکل شهرستان نبود دستگاه سی تی اسکن و ام آر آی است که تأمین دستگاه سی تی اسکن به‌عنوان اولویت این بیمارستان در حال پیگیری است و دستگاه ام آر آی قرار شده از بودجه وزارت بهداشت تأمین و توسط هلال احمر تهیه شود.

فرماندار تویسرکان گفت: در حوزه مباحث اقتصادی تعداد اشتغال ایجاد شده تا پایان دی ماه را یک‌هزار و ۸۸۱ شغل است که صد درصد سهمیه اشتغال تویسرکان در سال جاری محقق شده است که در مرحله صحت سنجی به منظور اعتمادسازی است.

افشاری در خصوص طرح ساماندهی آرامگاه حضرت حیقوق (ع) گفت: طرح اولیه مورد تأیید هیئت امنا و وزیر میراث فرهنگی قرار گرفته است، مشاور جدید برای طرح انتخاب شده و نقشه اجرای طرح در مرحله عقد قرار با مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان قرار دارد.

فرماندار تویسرکان تصریح کرد: بخش فرهنگی شهرستان برنامه‌های بزرگی را طی یک سال گذشته اجرا کرد از جمله ویژه برنامه ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن که بیشترین تجمع در استان همدان در این شهرستان شکل گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.