افزایش پوشش بیمه اجتماعی پس از پیروزی انقلاب

موسوی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد جامعه ۸۵ میلیونی ایران تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: به مناسبت چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یاد و خاطره جان‌فشانی مردم آزاده ایران عزیز را که در برابر زیاده‌خواهی‌های شرق و غرب ایستادند و با اراده ملی و غیرت دینی، این نظام مقدس اسلامی را رقم زدند، گرامی می‌داریم.

وی افزود: امروز به برکت تلاش شما بازنشستگان عزیز که از همان اوایل انقلاب پرچم جهاد را در دست گرفتید و در عرصه‌های مختلف تولید و اقتصاد و حوزه‌های مختلف کسب و کار مجاهدت کردید، مفتخریم که چهل‌وچهارمین سال این نظام را جشن بگیریم؛ نظام پُر استقامتی که در مقابل همه زیاده‌خواهی‌ها ایستاده و به‌رغم فشار‌های درونی و بیرونی با قدرت مسیر رشد و اقتدار و توانمندی ملی خود را به جلو ادامه می‌دهد.

افزایش چند برابری پوشش بیمه اجتماعی پس از پیروزی انقلاب

دکتر موسوی با اشاره به دستاورد‌های متعدد جمهوری اسلامی در حوزه تأمین‌اجتماعی به چند نمونه از آن‌ها اشاره کرد و افزود: همه شما مطلع هستید که قبل از انقلاب از جمعیت ۳۵ میلیونی ایران، فقط ۲۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی بودند. امروز به برکت تلاش شما بازنشستگان عزیز بیش از ۷۰ درصد جامعه ۸۵ میلیونی ایران تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی هستند که هدف اصلی آن تأمین آسایش، آرامش و امنیت مردم است. به‌رغم برخی کاستی‌ها این افتخار بزرگی است که بیش از ۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم صد درصد جامعه تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار گرفته‌اند، گفت: قبل از انقلاب بیماران در برخی مناطق کشور باید در صف منتظر می‌ماندند تا یک پزشک هندی آنان را معاینه کند؛ اما امروز و با رویکردی که جمهوری اسلامی اتخاذ کرد، در بالاترین مرز دانشی در حوزه درمان به جامعه خدمت ارائه می‌دهیم.

وی افزود: قبل از انقلاب سازمان تأمین‌اجتماعی ۲۰ مرکز درمان داشت؛ اما امروز با رویکرد توسعه خدمت بیش از ۴۰۰ مرکز درمانی تخصصی و عمومی تأمین‌اجتماعی مفتخر به ارائه خدمت به مردم عزیز ایران هستند. اگرچه آرمان ما تحقق درمان رایگان برای آحاد جامعه است و این کار آغاز شده است؛ با این حال همین دستاورد‌هایی که به‌دست آمده را جریان رسانه‌ای دشمن نمی‌گذارد به گوش مردم برسد و ما موظفیم در این مناسبت‌ها این دستاورد‌ها را مرور کنیم.

موسوی با اشاره به این که امید به زندگی از ۵۵ سال قبل از انقلاب به حدود ۷۵ سال در حال حاضر رسیده است، گفت: این دستاورد‌ها با تلاش و ایثارگری‌های شما و کارگزاران خدوم ملت در نظام جمهوری اسلامی به‌دست آمده است و ما امروز مفتخریم که از محضر شما عزیزان فیض ببریم. امام جواد علیه‌السلام می‌فرمایند که هم‌نشینی با عقلا و نیکان باعث تعالی انسان می‌شود و ما امروز به هم‌نشینی با شما فرهیختگان و بازنشستگان عزیز مفتخریم و باید وجود خود را در کنار وجود پرافتخار عزیز شما پیدا کنیم و از شما پند بگیریم و تجربه و علم بیاموزیم تا مسیر رشدمان را طی کنیم.

تشکیل کارگروه حل مشکلات معیشتی بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در این دولت با تاکید رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رویکرد توسعه خدمت را در اولویت سازمان قرار دادیم و یکی از اولویت‌ها هم توجه به درمان بازنشستگان است. در پرداخت مستمری‌ها نیز همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت و تلاش خواهیم کرد که در پرداخت حقوق‌ها مشکلی پیش نیاید. طرح کرامت رضوی را هم که برای چندین سال در دوره کرونا متوقف شده بود مجدداً راه‌اندازی کرده‌ایم و توسعه آن را در نظر داریم. به معاونت درمان سازمان هم مأموریت داده شده که بحث سالمندی و خدمات سالمندی در اولویت قرار بگیرد، چرا که سلامت بازنشستگان عزیز اولویت ما است. با وجود همه اینها، بدیهی است که نیاز‌ها بسیار بزرگ است و ظرفیت پاسخگویی ما در سازمان بسیار محدود است.

موسوی با اشاره به اینکه تکریم بازنشستگان یعنی تکریم تولید، رشد و پیشرفت، اظهار داشت: هر چقدر بازنشستگان عزیز را تکریم کنیم، در واقع داریم اعتلای میهن عزیزمان را رقم می‌زنیم و از این جهت هر آنچه در توان داریم برای اعتلای وضع بازنشستگان به کار خواهیم گرفت.

وی در پایان با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب در فروردین ماه امسال گفت: در این سیاست‌ها چالش‌های مختلف حوزه بیمه و درمان و نیز مشکلات حوزه درآمد و مصارف و سایر حوزه‌های مربوط به تأمین‌اجتماعی به دقت احصاء شده و راه‌حل‌ها نیز مشخص شده است. در این چارچوب برای بهبود اوضاع بازنشستگان باید یک کارگروه ویژه تشکیل بدهیم و بر اساس این سیاست‌ها راه‌حل‌هایی مشخص کنیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر