وزیر ورزش و جوانان:

امضای تفاهم‌نامه با مرکز وکلای قوه قضاییه تبعات مثبتی برای ورزش دارد

وزیر ورزش و جوانان گفت: : یکی از نکات مهم این تفاهم‌نامه همکاری درخصوص مشاوره امور جوانان است. ما در مراکز مشاوره ازدواج نیاز به همکاری با کانون وکلای قوه قضاییه داریم.

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان،در خصوص امضای تفاهم‌نامه راهبردی - حقوقی بین وزارت ورزش و جوانان و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: براساس جلسه قبلی که در وزارت ورزش و جوانان در این خصوص برگزار شد تصمیم‌گیری کردیم که در چند حوزه ورزش از جمله آموزش برای عقد قراردادها، آگاهی‌های حقوقی، صدور گواهینامه برای کسانی که می‌خواهند در بخش‌های مختلف حقوقی ورزش فعالیت کنند همکاری مشترک داشته باشیم.

او افزود: همچنین در جلسه پیش برای برگزاری اولین المپیاد ورزشی وکلا و کارشناسان حقوقی و همچنین عقد تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان و مرکز وکلای قوه قضاییه تصمیم‌گیری شد. خوشحالیم که با حضور در مشهد مقدس شاهد برگزاری این مسابقات بودیم و این تفاهم‌نامه نیز به امضا خواهد رسید و مطمئن هستیم که این تفاهم‌نامه برای فضای حقوقی ورزش کشور بسیار اثرگذار خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: یکی از نکات مهم این تفاهم‌نامه همکاری درخصوص مشاوره امور جوانان است. ما در مراکز مشاوره ازدواج نیاز به همکاری با کانون وکلای قوه قضاییه داریم که درخصوص ارتقای مسائل کمی و کیفی از مشاوره‌ها بتوانیم بهره بگیریم. در وزارت ورزش و جوانان به اندازه بضاعتی که داریم در سه سال اول ازدواج جوانان پنج جلسه رایگان مشاوره داریم و امیدواریم که این تعداد جلسات را بیشتر کنیم و در خدمت جوانان باشیم.

سجادی بیان کرد: علاوه بر مشاوره خانواده در سایر زمینه‌ها نیز امکان پیش‌بینی و ارائه خدمات مشاوره‌ای را داریم. در جوامع موفق همیشه مشاوره جدی گرفته می‌شود و امیدواریم که ما نیز در فصل جدید این تفاهم‌نامه در زمینه راهنمایی و مشاوره که یکی از اصول مهم زندگی بشری امروز است بتوانیم تاثیرگذار باشیم. ما برای جوانان مشاوره در حوزه‌های مختلف از جمله مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره ازدواج و مشاوره در امور اجتماعی نیاز داریم.

او تصریح کرد: امروز در حوزه ورزش هم نیاز به مشاوره داریم. این مشاوره هم شامل خانواده‌ها برای انتخاب رشته ورزشی برای فرزندان‌شان است و اینکه مشاوره برای مکان و انتخاب لوازم ورزشی را دربر می‌گیرد.

وزیر ورزش درباره تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان و کانون وکلای قوه قضاییه تأکید کرد: چهار حوزه در مفاد تفاهم‌نامه گنجانده شده است. این نوع تفاهم‌نامه‌ها ارزش افزوده دارد. عقد قرارداد‌های ورزشی بسیار مهم است و پیش آمده که در جوامع حقوقی بین‌المللی ورزش کشور متضرر شده است. باید به فکر ارتقای مبانی حقوقی ورزش باشیم و درخصوص امضای قرارداد‌ها با دقت عمل بیشتری نظارت شود.

سجادی اظهار کرد: خوشحالیم که اولین المپیاد ورزشی وکلا و کارشناسان حقوقی به خوبی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد. چراغ دیگری از ورزش کشور با برگزاری این المپیاد روشن شد و امیدواریم که هر سال این المپیاد برگزار شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.