نرخ جدید خرید تضمینی گندم تا هفته آینده اعلام می شود

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و تورم، پیش بینی می شود که نرخ جدید خرید تضمینی تا هفته آینده اعلام شود.

آقای علیقلی ایمانی گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و تورم، اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم امری ضروری است.

به گفته او، گرچه مراحل کشت گندم به پایان رسیده، اما مرحله داشت و برداشت هزینه ها بشدت افزایش یافته است؛ بنابراین طی نامه ای به رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، وضعیت فعلی را شرح دادیم و آنالیز هزینه های تولید را به نامه پیوست کردیم.

ایمانی می گوید: علی رغم‌ آنکه تولیدکنندگان بخش کشاورزی، هزینه های تولیدشان به روز تغییر می کند، اما تنها برای یکسال زراعی ۲۰ درصد سود لحاظ می کنند. این درحالی است که قیمت یک لیتر سم از ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزارتومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان رسیده است.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: بنابر تورم اعلامی بانک مرکزی و دیگر هزینه های تولید، قیمت خرید تضمینی هرکیلو گندم به ۱۵ هزارتومان باید اصلاح شود که امیدواریم تا هفته آینده نرخ جدید خرید تضمینی اعلام شود.

او گفت: با استمرار شرایط مساعد بارش در ماه های آتی پیش بینی می شود که در بحث نان مشکلی نداریم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
چرا فازدوم هوشمندسازی آرد و نان اجرا نمیشه علت تعلل چیست آیا مشکلی در این طرح بوجود آمده انحراف روزانه۵۰۰۰تن آرد عددکوچکی نیست روزانه ۸۰میلیاردتومان صدمه به بوجه بیت المال است با این پول میشود روزانه۸۰واحدمسکونی برای افراد نیازمندساخت
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر