معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری خبر داد

فراهم شدن زمینه برای صادرات محصولات زنان کارآفرین

خزعلی گفت: با کشور‌هایی که در نشست زنان تاثیرگذار حضور داشتند توافق‌هایی انجام شده تا بتوانیم در مرحله اول بازارچه مجازی راه‌اندازی کنیم تا زمینه صادرات محصولات فراهم شود.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در همایش ملی بانوان کارآفرین در تولید دانش‌بنیان و شکوفایی اقتصاد که در سالن همایش‌های بین‌المللی شهدای سلامت مشهد برگزار شد، به صورت بر خط گفت: با کشور‌هایی که در نشست زنان تاثیرگذار حضور داشتند توافق‌هایی انجام شده تا بتوانیم در مرحله اول بازارچه مجازی راه‌اندازی کنیم تا زمینه صادرات محصولات فراهم شود، در مرحله بعد به صورت فیزیکی به دنبال مکانی برای برپایی نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها ارائه محصولات هستیم.

او افزود: اگر بانوان برنامه خود را تنظیم کنند و با معاونت هماهنگ شوند، ما قصد داریم در بخش صادرات محصولات زنان کارآفرین اقدامات خوبی انجام دهیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری ادامه داد: با کشور‌هایی که در نشست زنان تاثیرگذار حضور داشتند توافق‌هایی انجام شده تا بتوانیم در مرحله اول بازارچه الکترونیکی و مجازی راه‌اندازی کنیم تا زمینه صادرات محصولات با کیفیت و قابل رقابت فراهم شود. در مرحله بعد به صورت فیزیکی به دنبال مکانی برای برپایی نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها ارائه محصولات هستیم و متقابل در ایران نیز باید جایگاهی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

خزعلی بیان کرد: باید تعاونی‌ها، مجموعه‌ها و اتحادیه‌هایی از محصولات بانوان داشته باشیم. در حال حاضر اتحادیه‌ای را در استان‌های جنوبی ایجاد شده و به دنبال این هستیم که این امکان را در استان‌های مختلف از جمله خراسان شمالی، رضوی و جنوبی نیز فراهم کنیم. در زمینه تامین مواد اولیه، پشتیبانی‌های اداری و صادرات محصولات به صورت ویژه اقداماتی در حال انجام است.

سهم زنان در اقتصاد کشور ۶ تا ۱۶ درصد است

فاطمه رحمانی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: ما زنان متخصص کم نداریم و نمی‌گوییم سهم زنان در اقتصاد ۵۰ درصد باشد، اما اکنون این سهم بین ۶ تا ۱۶ درصد است که مناسب نیست.

او افزود: امام (ره) زنان را رهبران نهضت انقلاب دانستند و فرمودند انقلاب ما مرهون زنان است. این نگاه امام (ره) بود که موجب شد شاهد شکوفایی توانمندی‌ها، استعداد‌ها و ظرفیت‌های زنان در همه عرصه‌ها باشیم.

این نماینده مجلس خطاب به بانوان کارآفرین ادامه داد:: شما در کارآفرینی پیشرو هستید و توانستید بر موانع و مشکلات چیره شوید. ۶۰ درصد دختران ما تحصیلکرده هستند و ۳۰ درصد تحصیلات تکمیلی دارند. ما زنان متخصص کم نداریم و نمی‌گوییم سهم زنان در اقتصاد ۵۰ درصد باشد، اما اکنون این سهم بین ۶ تا ۱۶ درصد است که مناسب نیست.

رحمانی بیان کرد: باید فرهنگ کار را در جامعه ترویج کنیم و زنان کارآفرین می‌توانند در این زمینه نقش‌آفرین باشند. مهمترین سندی که پیش رو داریم برنامه هفتم است، نظرات و دیدگاه‌های شما می‌تواند در قالب احکام در این برنامه لحاظ شود. قوانین ما مترقی و خوب است، اما در اجرا مشکل داریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار