خازن:

پارک ملی بمو با حساسیت حفاظت می‌شود/افتتاح و کلنگ زنی ۳۵ پروژه دهه فجر

فرماندار زرقان یکی از مهم‌ترین مبانی توسعه را حفاظت از محیط زیست دانست و گفت: یکی از مناطق طبیعی و بکر پارک ملی بمو است که حفاظت از آن با حساسیت دنبال می‌شود.

احسان خازن در نشست خبری گفت: بحث آلودگی هوای شهر زرقان مرکز این شهرستان به واسطه فعالیت واحد‌های تولیدی و صنعتی متعدد قابل کتمان نیست و یک دغدغه است.

او گفت: در گام نخست باید این شناخت در مسئولان ایجاد شود که آلایندگی در شهر زرقان هست و برای حل این مشکل باید چاره اندیشی کرد.

خازن گفت: البته بحث آلایندگی در این شهر یک مساله چند وجهی است و هستند کارخانه‌هایی که حدود نیم قرن قبل در این منطقه بدون توجه به برخی استاندارد‌ها ایجاد شده، اما تعطیل کردن آن‌ها هم ممکن نیست.

او گفت: امروز اگر بخواهیم یک واحد صنعتی آلاینده را تعطیل کنیم از آن طرف ۵۰ یا ۱۰۰ کارگر آن بیکار می‌شوند و این مشکلات دیگری را ایجاد می‌کند.

فرماندار زرقان، با اشاره به تشکیل کارگروه محیط زیست و توسعه پایدار این شهرستان گفت: به دنبال تشکیل این کارگروه، اداره کل محیط زیست برای نخستین بار اعلام کرد که به هیچ وجه اجازه راه اندازی هیچ واحد آلاینده‌ای را این شهرستان نمی‌دهد.

خازن گفت: بر این اساس اگر بنا است که شهرک صنعتی در شهرستان زرقان شکل گیرد حتما باید صنایع پاک در این شهرک راه اندازی شوند.

فرماندار زرقان یکی از مهم‌ترین مبانی توسعه را حفاظت از محیط زیست دانست و گفت: یکی از مناطق طبیعی و بکر پارک ملی بمو است که حفاظت از آن با حساسیت دنبال می‌شود.

او گفت: در بحث تغییر کاربری پاک ملی بمو تاکنون مبحثی مطرح نشده، اما قطعا هم شخص آیت الله رئیسی رئیس جمهور، هم استاندار فارس و هم اینجانب نسبت به حفاظت از محیط زیست و گونه‌های مختلف جانوری این پارک حساس هستیم.

فرماندار زرقان گفت: برای حفاظت از این پارک به مدیر کل محیط زیست استان پیشنهاد دادیم که حفاظت پهپادی از پارک ملی بمو در دستور کار قرار گیرد و نیمی از هزینه آنرا محیط زیست متقل شود و نیم دیگر را فرمانداری زرقان تا بتوان از هرگونه تخلف در محدوده این پارک جلوگیری کرد.

او در ادامه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: در این ایام شاهد افتتاح و کلنگ زنی ۳۵ پروژه با عتباری بالغ بر ۳۴۰ میلیارد تومان خواهیم بود.

خازن گفت: از مهم‌ترین این پروژه‌ها می‌توان به افتتاح بزرگترین کشتارگاه صنعتی جنوب کشور با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال و افتتاح یک واحد مرغ تخمگزار و بسته بندی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال اشاره کرد.

او گفت: با توجه به سکونت افزون بر ۵۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان زرقان و نیاز آن‌ها به دریافت خدمات بهداشتی و درمانی، ساخت یک درمانگاه که تامین اجتماعی بیش از ۱۰ سال پیگیر آن بود با حضور یک فرد خیر عملیاتی شد که امروز این پروژه حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با توجه به تخصیص اعتبار ۵۴ میلیارد تومانی به آن، امیدواریم دهه فجر سال آینده شاهد افتتاح آن باشیم.

ارائه خدمات شهرداری به شهروندان زرقان بدون مراجعه حضوری

شهردار زرقان هم گفت: با توجه به رونمایی از شهرداری الکترونیک در دهه فجر امسال، شهروندان این شهر برای دریافت خدمات مختلف نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری نخواهند داشت.

محمود صانعی گفت: همچنین شهروندان می‌توانند از طریق نرم افزار طراحی شده، مسائل و مشکلات خود را به شهرداری منتقل کنند تا نسبت به بررسی و ارائه پاسخ مناسب به آن مسائل در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

او، یکی از برنامه‌های شهرداری زرقان در حوزه عمرانی طی یک سال گذشته را تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام دانست و گفت: از جمله این طرح‌ها می‌توان به احداث و راه اندازی پمپ بنزین شهر زرقان اشاره کرد و همچنین سینمای این شهر که تا پایان امسال آماده بهره برداری می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر