قیمت جهانی طلا امروز ۱۴ بهمن افزایشی ثبت شد

قیمت هر اونس طلا امروز ۱۴ بهمن با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۱۴ دلار و ۸۳ سنت رسید.

 افزایش ارزش دلار باعث پایین آمدن قیمت طلا در روز پنجشنبه نسبت‌به اوج آن طی ۹ ماه گذشته شد، اما قیمت طلا امروز جمعه کمی افزایش داشت.

درحالی‌که بانک فدرال رزرو آمریکا اخیراً اعلام کرده تورم رو به کاهش است، اما بازار‌ها نگرانند بهبود بازار کار قیمت‌ها را برای مدت طولانی‌تری در سطح بالا نگه‌دارد. تقاضا برای مزایای بیکاری به‌طرز غیرمنتظره‌ای طی یک هفته گذشته کاهش یافته و سایر اطلاعات حاکی از افزایش فروش خودرو در آمریکا در ماه ژانویه بوده‌اند.

ارزش دلار پس‌از انتشار این اطلاعات افزایش یافت، چون تورم بالا می‌تواند فدرال رزرو را تشویق به ادامه روند افزایش نرخ بهره در ادامه امسال  میلادی کند که خبر خوبی برای بازار طلا و فلزات نیست. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۱۴ دلار و ۸۳ سنت رسید.قیمت طلا نوسان زیادی طی روز‌های گذشته داشته و در آستانه ششمین افزایش قیمت هفتگی قرار دارد.

اطلاعات بهتر از حد انتظار درمورد بازار اشتغال آمریکا و همچنین ترس از بهبود اطلاعات مربوط به لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی که قرار است امروز منتشر شود باعث شده سرمایه‌گذاران پیش‌بینی خود درمورد کاهش سریع تورم را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

پایین آمدن ارزش یورو و پوند انگلیس به‌دنبال احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک‌های مرکزی اروپا و انگلیس باعث افزایش ارزش دلار شده‌است.

سایر فلزات گران‌بها هم با کاهش قیمت هفتگی مواجه بوده و تغییر چندانی در روز جمعه نداشته‌اند. قیمت نقره امروز با ۰.۱۷ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۵۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۴ درصد افزایش ۱۰۲۶ دلار و ۵۳ سنت معامله می‌شود.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس تغییر چندانی نداشته، اما ترس از رکود اقتصاد دنیا در سال جاری میلادی باعث کاهش قیمت شدید آن طی یک هفته گذشته شده‌است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: طلا و سکه ، قیمت طلا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر