سرقت تن‌پوش‌های درختی در بابل + فیلم

تن پوش‌های درختی که شهرداری برای زیباسازی شهر روی برخی درختان چنار نصب کرده بود به سرقت رفت.

سید مرتضی حسینی رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری بابل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه نصب تن‌پوش‌های درختی ایده‌ای بود که از مدت‌ها قبل در دستور کار شهرداری قرار گرفته بود، گفت: با توجه به حضور بانوان فعال در عرصه صنایع دستی تصمیم گرفته شد دست بافت‌های این بانوان با طرح‌های بومی و محلی روی برخی درختان چنار نصب شود.

او افزود: نصب تن پوش بر روی درختان به صورت نمونه روی چند درخت چنار در خیابان ۱۷ شهریور انجام و مقرر شده بود این طرح در نوروز در سایر نقاط شهر نیز اجرا شود.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری بابل ادامه داد: به نظر می‌رسد زیبایی این طرح‌ها سبب شد برخی‌ها ۴۸ ساعت بعد از نصب، این تن پوش‌ها را از درختان جدا کنند و به منزل خود ببرند.

حسینی با بیان اینکه این تن پوش‌ها به تنهایی ارزش ریالی بالایی نداشت، گفت: اقدام به کندن تن پوش‌های درختان توسط برخی افراد با بازخورد‌های منفی زیادی در شهر مواجه شد و مردم به شدت از این اقدام گله کردند.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری بابل گفت: با توجه به اتفاقی که افتاد مجبور هستیم طرح تدریجی نصب این تن‌پوش‌ها بر روی درختان را حذف کنیم

او با بیان اینکه فقط شهرداری مسئول حفاظت از اموال شهر نیست گفت: مردم شهر می‌توانند بهترین حافظان اموال عمومی که متعلق به خودشان است باشند.

حسینی افزود: متاسفانه در مجموعه‌های شهری با سرقت‌های متعددی از جمله سرقت کابل‌ها و سیستم روشنایی برخی معابر و حتی نرده‌های بلوار مواجه هستیم که از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده سرقت موارد را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۷ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
فرهنگ سازی باید بشود