هشدار سرمای هوا و بارش باران به کشاورزان و باغداران

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان، گلخانه داران و باغداران توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

خانم پروین رفیعی گفت: با توجه به شرایط جوی، باغداران قبل از سپری شدن سرمای زمستانه از اجرای هرس در باغات اجتناب کنند.

به گفته او، گلخانه داران و سایر تاسیسات کشاورزی و سازه های مقاومت جهت مقاوم سازی در برابر وزش باد، اقدامات لازم را انجام دهند.

رفیعی می گوید: کشاورزان در مزارع غلات نسبت به مبارزه جدی علیه جوندگان اقدام کنند.

کارشناس هواشناسی کشاورزی ادامه داد: تولیدکنندگان نسبت به شخم و یخ آب زمستانه جهت کنترل آفات خاکزی اقدام کنند.

او گفت: با توجه به شرایط جوی، دامداران نسبت به تهیه خوراک پرانرژی در واحدهای دامداری و همچنین انتقال دام های جوان به محیط سرپوشیده اقدام کنند.

براساس اعلام مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، مجموع بارش کشور از ابتدای سال زراعی تا ۱۴ بهمن ماه ۹۲ میلی متر، مدت مشابه سال قبل ۱۰۴.۱ میلی متر و دوره نرمال بلندمدت ۱۰۶.۷ میلی متر است که این امر کاهش ۱۱.۷ درصدی نسبت به سال قبل و ۱۳.۸ درصدی دوره نرمال را نشان می دهد.

بنابر نقشه های هواشناسی امروز در غرب، شمال غرب، بخش هایی از جنوب غرب و دامنه و ارتفاعات البرز و استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش ادامه دارد و روز چهارشنبه در غرب و شمال غرب و دامنه های البرز وزش باد، کاهش نسبی دما همراه با بارش برف و باران ادامه  خواهد داشت.

با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارندگی همراه با کاهش نسبی دما در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر