۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای اصفهان در ۱۴۰۲

نایب رئیس شورای شهر اصفهان گفت: ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به اتوبوس‌های شهر اضافه می‌شود.

ابوالفضل قربانی با بیان اینکه ابتدای فعالیت دوره ششم مدیریت شهری، تعداد ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان حدود ۶۵۰ دستگاه با میانگین عمر ۹ سال بود اظهار کرد: تعداد ناوگان اتوبوسرانی شهر اصفهان اکنون به حدود ۹۰۰ دستگاه رسیده، اما اتوبوس‌های قدیمی نیز همچنان در حال فعالیت است و به‌دلیل کمبودها، نتوانستیم کیفیت خدمت‌رسانی را به حد مطلوب برسانیم.

او گفت: نیاز شهر اصفهان ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس است، اما تلاش می‌کنیم سال آینده ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس تامین و اتوبوس‌های فرسوده را از مدار بهره‌برداری خارج کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: با توجه به اینکه هر دستگاه اتوبوس جدید بیش از پنج میلیارد تومان قیمت دارد، تأمین منابع مالی برای آن بسیار سخت است، اما امیدواریم در سال آینده میانگین عمر ناوگان کاهش و کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان افزایش یابد.

قربانی ادامه داد: بخشی از مبلغ خرید این اتوبوس‌ها در بودجه امسال پیش‌بینی شده بود، بخش دیگری نیز به‌صورت اوراق مشارکت تأمین شد و مبلغی با جابه‌جایی ردیف‌های بودجه به دلیل اولویت داشتن خرید اتوبوس تأمین شد.

او با اشاره به نقش دولت در خرید ۴۵ اتوبوس جدید برای شهر اصفهان، اظهار کرد: با توجه به اینکه محل تأمین این اتوبوس‌ها شرکت‌های دولتی یا شرکت‌هایی است که دولت سهام‌دار آن است، لایحه خرید این اتوبوس‌ها به‌صورت ترک تشریفات تصویب شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به موضوع بازسازی اتوبوس‌ها پرداخت و گفت: با این اقدام، اتوبوس فرسوده به اندازه یک اتوبوس نو می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد؛ البته این موضوع فقط یک اقدام تسکین‌دهنده است.

منبع: ایمنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عبدالهی
۱۱:۴۳ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
اتوبوسهای فرسوده به شهرهای کوچکتر و روستاها فرستاده شوند یا گازسوز و در شهر استفاده کردند