انسانیت گزینشی غربی‌ها در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه

خودداری کشور‌های غربی از ارسال کمک برای زلزله زدگان سوریه، دورویی کشور‌های غربی و برخورد گزینشی آن‌ها در کمک رسانی به زلزله زدگان را آشکار کرد.

زلزله اخیر در ترکیه و سوریه، نفاق غربی و انسانیت گزینشی آن را آشکار کرد. خودداری غربیها از کمک رسانی به مردم سوریه و چالش تحریم‌های آمریکا برای کاستن از آثار این فاجعه، نشان می دهد غربیها چطور بر خلاف تبلیغات خودشان، ملت‌ها را قربانی می کنند تا برنامه های سیاسی خودشان را محقق کنند.

براساس گزارش المیادین، در برابر بسیج جهانی برای ارسال کمک ها به مناطق آسیب دیده در ترکیه، هیچ تمایلی برای به چالش کشیدن تحریم‌های آمریکا و خارج کردن سوریها از زیر آوار محاصره، وجود ندارد. در حالی که سوریه نیاز ضروری و گسترده به تجهیزات و حضور متخصصان دارد، غرب بار دیگر بر اساس دستور واشنگتن عمل می کند که با تحریم‌هایش مانعی در برابر هر نوع امید سوریها برای کمک رسانی به زلزله زدگانی است که زیر آوارها گرفتار شده اند. در حالی که با گذشت زمان، شانس نجات این افراد، کاهش می یابد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با صراحت اعلام کرد کمک های آمریکا به سوریه توسط کسانی خواهد بود که آنها را شرکای انسانی مورد حمایت آمریکا خواند. بایدن در این سخنان، مستثنی کردن مناطق در کنترل دولت سوریه از دریافت کمک ها را توجیه کرد. کمک‌هایی که مشخص شد هیچ هدف انسانی ندارد و فقط با انگیزه سیاسی ارسال می شود.

انسانیت گزینشی محدود به دولت های غربی که از دیکته‌های آمریکا پیروی می کنند، نبود، بلکه به رسانه‌های غربی هم گسترش یافت و این رسانه ها هم بر اساس معیارهای دوگانه عمل کردند و هیچ پوشش خبری از گستردگی فاجعه در سوریه نداشتند و در خبرهایی هم که پخش می کنند، به انتقاد از دولت سوریه می پردازند. در برابر نفاق غرب، کشورهایی که خودشان در محاصره غرب قرار دارند، برای کمک رسانی به سوریه پیش‌قدم شدند و تحریم‌های آمریکا را به چالش کشیدند.

ایران و روسیه چند فروند هواپیمای حامل کمک های انسان دوستانه به دمشق ارسال کردند. عراق هم پل هوایی به سوریه برای ارسال فوری محموله‌های کمک‌رسانی ایجاد کرد. حتی لبنان که خودش با بحران شدید اقتصادی روبروست، یک تیم امداد و نجات به سوریه اعزام کرد. تونس، الجزایر، اردن و امارات هم کمک‌هایی به سوریه ارسال کردند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
اینجاست که میگن مرگ فقیر صدا ندارد
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر