برق بیش از هزار و ۱۷۰ روستای کردستان تک خوانی شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: در حال حاضر از هزار و ۶۶۶ روستای برق‌دار، برق هزار و ۱۷۸ روستای استان تک خوانی است.

هیوا لهونیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با بیان اینکه برق بیش از هزار و ۱۷۰ روستای کردستان تک خوانی شد، اظهار کرد: از این تعداد، برق ۶۵ روستای استان در سال جاری از حالت بازفروش به تک خوانی تبدیل شد.

در سیستم باز فروش، کنتوری مادر برای روستا نصب و مامور شرکت توزیع از طریق همان کنتور میزان برق مصرفی مشترکان و هزینه پرداختی را اعلام می‌کند اما در سیستم تک‌خوانی، هر مشترک یک کنتور جداگانه دارد و به صورت جداگانه نسبت به قرائت کنتور و چاپ قبض آن اقدام می‌شود.

وی افزود: با اجرای طرح تک خوانی کردن برق روستاها، مشکلات مربوط به قرائت کنتورهای باز فروش و تطبیق با کنتورهای مادر از جمله اختلاف قیمت مصرفی در برخی از روستاها، ایجاد نارضایتی میان روستانشینان، شفافیت و سهولت دریافت مطالبات مشترکان، حذف انشعابات غیرمجاز و ایجاد عدالت در پرداختی‌ها رفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان ادامه داد: کل هزینه های مربوط به تک خوانی کنتور روستاها بر عهده شرکت توزیع نیروی برق است که از محل منابع داخلی شرکت تامین و برای اجرای طرح در سراسر استان صرف می شود.

لهونیان با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار اجرای طرح تک خوانی کردن برق روستاها ۱۴۰۲ به پایان می رسد، اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای تک خوانی کردن کنتور برق روستاهای بازفروش، هرساله و به نرخ روز تغییر می‌کند، بنابراین رقم دقیقی برای انجام این کار در دست نیست.

در حال حاضر ۷۲۰ هزار مشترک در بخش های مختلف خانگی، کشاورزی، صنعتی و اداری از خدمات شرکت برق کردستان استفاده می کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.