چگونه می‌توان شادی و نشاط را در خانه افزایش داد؟

برای ایجاد شادی و نشاط در خانه باید بتوانید با یکدیگر همدلی کنید، نیاز‌های اعضای خانواده را بشناسید و از یکدیگر حمایت کنید

داشتن خانواده‌ای شاد و پرنشاط در گرو شادی و همدلی همه اعضای خانواده است. زمانی یک خانواده میتواند کارکرد مثبت خودش را داشته باشد و باعث آرامش شود که شادی نشاط اعضای خانواده در آن تامین شود.


بیشتربخوانید


در این مقاله می خواهیم روش‌های ایجاد شادابی و نشاط در خانه را به شما یادآور شویم. هر چه نشاط خانواده بیشتر باشد، افرادی خانواده در سلامت روحی بهتری به سر خواهند برد و بهتر می‌توانند از عهده نقش خود در جامعه بر بیایند.

نکته مهمی که باید برای شاد بودن در نظر داشته باشید این است که هنگامی که در جمع خانواده هستیم، فقط حضورمان فیزیکی نباشد بلکه حواسمان هم کنار خانواده باشد. تلفن همراهتان را وقتی کنار هم هستید کنار بگذارید، سرتان را گرم تلویزیون نکنید و سعی کنید با اعضای خانواده ارتباط برقرار کنید و از لحظه لذت ببرید.

شادی یک امر مسری است یعنی کافیست یکی از اعضای خانواده شاد باشد و این شادی را با دیگران به اشتراک بگذارد، مسلما شاهد تاثیر مثبت آن بر دیگر آعضای خانواده خواهید بود.

تا زمانی که فرزندانتان کوچک هستند از کودکیشان لذت ببرید
بچه‌ها در چشم بر هم زدنی بزرگ می‌شوند و به سن نوجوانی و جوانی می‌رسند و باید برای آینده شان تصمیمات مهمی بگیرند.

از کودکی بچه هایتان نهایت لذت را ببرید و اجازه دهید حس زیبای پدر و مادر بودن شما را در بر بگیرد. تا می توانید با کودکتان بازی کنید و خوش بگذرانید، او به زودی بزرگ می‌شود و با بزرگ شدنش دغدغه‌هایی که برای آینده اش خواهید داشت شروع می‌شود.

همین یک بار می‌توانید لذت کودکی اش را تجربه کنید پس به جای فکر کردن به آینده از همین لحظه از شیرین زبانی هایش لذت ببرید و با او وقت بگذرانید تا روحیه تان بهتر شود.

فرزندتان را در آغوش بگیرید، قبل از خواب برایش کتاب بخوانید، با او بازی کنید، در فعالیت‌های مدرسه اش مشارکت کنید تا او محبت شما را احساس کند و از نظر روحی در آرامش باشد.

یاد بگیرید از چیز‌های دوست داشتنی کوچک لذت ببرید
برای شاد بودن دنبال بهانه نباشید از چیز‌های دوست داشتنی کوچک لذت ببرید تا همیشه روحیه تان شارژ شود. مثلا با خوردن شکلات مورد علاقه تان در طول روز انرژی مثبت بگیرید.

اگر مود بدی دارید یا روحیه تان را باخته اید با یک وعده غذای خوشمزه یا دیدن یک فیلم کمدی رومانتیک یا رفتن به پارک و شهربازی یا دیدن دوستانتان روحیه تان را عوض کنید.

به شادی بچه‌ها اهمیت بدهید
شادی مسری است بنابراین شاد کردن بچه‌ها میتواند باعث افزایش نشاط خانواده شود. به حرفشان اهمیت بدهید. ببینید چه چیزی آن‌ها را خوشحال می‌کند، همراهشان به پارک و شهر بازی بروید. اجازه دهید آب بازی کند یا هر کاری که باعث می‌شود حالش بهتر شود را برایش انجام دهید حتی اگر پختن یک کیک خوشمزه یا یک وعده غذای مورد علاقه اش باشد.

با فرزندانتان عکس بگیرید
سعی کنید از بازی‌ها، شیرین زبانی‌ها و خوش گذراندن‌های بچه‌ها فیلم و عکس بگیرید تا از این روز‌ها یادگاری‌های خوبی برایتان بماند.

هر جا که می‌روید و هر لحظه که احساس خوبی دارید با بچه هایتان عکس و فیلم بگیرید. مرور خاطرات خوشی که امروز سپری می‌کنید در آینده میتواند برایتان لذت بخش و نشاط آور باشد.

عکس گرفتن خیلی خوب است، ولی یادتان باشد در این کار زیاده روی نکنید، اگر خودتان را مقید کنید که از هر اتفاق کوچک و بزرگی عکس بگیرید و در شبکه‌های اجتماعی به نمایش بگذارید، لذت و زیبایی لحظات زیادی در زندگیتان را به خاطر نمایش دادن، از دست خواهید داد.

منبع: بیتوته

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
Mfg
۲۱:۱۶ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
من خودم همیشه شادم ولی یکی مثل پدر من را داشته باشی باید به فحش و عصبانی عادت کنی
Iran (Islamic Republic of)
Mfg
۲۱:۱۶ ۰۹ فروردين ۱۴۰۲
من خودم همیشه شادم ولی یکی مثل پدر من را داشته باشی باید به فحش و عصبانی عادت کنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۵۲ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
Yjcلطفا پیام‌ها ا بگذار دردل زیاده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۳۳ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
تنها راه رسیدن به شادی حقیقی ارتباط قوی با خداست!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۹ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
شما پول خرج خانواده ات کن شادی خودش حکمفرما می شه!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۵ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
با کباب بره !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۵ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
با ارزونی !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۶ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
با ریشه کن کردن فقر و گرانی و بیکاری !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۶ ۱۰ فروردين ۱۴۰۲
امروزه در ۹۰ درصد خانواده‌ای ایرانی شور ونشات نیست دو راه است اول ارزانی یارانه هر نفر حدود ۵ میلیون و کلا ریشه کنی فقر و تورم دوم دیوانه باشی کلا